Górnik odwiedził szkołę w Wiewiórce - zdjęcia

  • 04.12.2018, 11:45 (aktualizacja 06.12.2018, 16:54)
  • Grzegorz Król
Górnik odwiedził szkołę w Wiewiórce - zdjęcia Grzegorz Król
Władysław Kizior pochodzi z Wiewiórki. Od 1961 roku mieszka na Śląsku, gdzie wyjechał za pracą. Był górnikiem w nieistniejącej Kopalni Węgla Kamiennego Katowice. O swojej pracy opowiadał uczniom szkoły w Wiewiórce.

Dzieci chętnie pytały Władysława Kiziora, jak wygląda praca pod ziemią. Największą frajdę sprawiało im jednak tłumaczenie słów przez zaproszonego gościa, na tzw. ślonsko godke. Spotkanie zorganizowano w ramach całego cyklu, w trakcie którego do szkoły zapraszani są przedstawiciele różnych zawodów. To, że 4 grudnia do Wiewiórki zawitał górnik nie było przypadkiem. Właśnie w ten dzień obchodzona jest Barbórka.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe