Młodzi powinni przyjmować życie takim, jakie jest

  • 28.01.2019, 18:36 (aktualizacja 28.01.2019, 18:49)
  • Janusz Grajcar
Młodzi powinni przyjmować życie takim, jakie jest
Sobota i niedziela były ostatnimi dniami Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Choć Kamil Godek i Paweł Pietrucha zostaną w tym kraju jeszcze przez kilka dni, to czas spotkania z papieżem Franciszkiem dobiegł końca. Ojciec święty zostawił jednak w ich sercu ślad, z którym wrócą do Polski. Nie ukrywają tego w kolejnej relacji.

- Sobota - po porannej mszy świętej  odbieramy pakiety żywnościowe na dwa dni i udajemy się na kampus Świętego Jana Pawła II. Wieczorne czuwanie z papieżem Franciszkiem, które niosło ze sobą wiele emocji. Setki tysięcy młodych ludzi skupionych na modlitwie i słuchaniu słów papieża. Zwrócił on uwagę, że powiedzenia Panu tak, to przyjęcie życia z odwagą. Podkreślił też, aby się nie lękać i przyjmować życie takim, jakie jest. Podczas adoracji papież powiedział młodym, aby nie bali się powiedzieć Bogu, że też chcą wziąć udział w jego historii miłości do świata.

Następnego dnia o godz. 8:00 została odprawiona msza posłania, podczas której papież podkreślił, że młodzież nie jest przyszłością, ale teraźniejszością świata. Pokazał też, że człowiek pozbawiony miłości, jest człowiekiem, który niczego nie posiada.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Światowe Dni Młodzieży w Panamie dobiegły końca, ale nasza życiowa droga nadal trwa. Po tak ogromnym doświadczeniu Młodego Kościoła, wrócimy umocnienie w wierze, która jest naszym drogowskazem. Mamy nadzieję, że za 3 lata spotkamy się wszyscy razem w Portugalii na kolejnym spotkaniu ludzi młodych, dla których Jezus jest na pierwszym miejscu

Janusz Grajcar

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe