Sytuacja coraz gorsza. Ewakuacja w Jodłowej - zdjęcia

  • 21.05.2019, 19:34 (aktualizacja 23.05.2019, 21:43)
  • Grzegorz Król
Sytuacja coraz gorsza. Ewakuacja w Jodłowej - zdjęcia
Strażacy pracują, bądź są w pełnej gotowości we wszystkich gminach powiatu. Najspokojniej - przynajmniej na tą chwilę - jest w gminie Czarna.

- Ale czy tak będzie dalej to zobaczymy. Coraz bardziej podnosi się woda w Borowej - mówi wójt gminy Czarna Józef Chudy.

Dodaje, że obserwuje sytuację pogodową i nie napawa go ona optymizmem. 

Strażacy przygotowują worki z piaskiem m.in. w Bobrowej. Na miejscu jest cały czas wójt gminy Żyraków Marek Rączka. 

- Fala kulminacyjna jest w Mokrem - informuje, dodając że strażacy zostali rozlokowani nie tylko przy skrzyżowaniu dróg na Nagoszyn i Brzeźnicę, ale także w samym Nagoszynie i Mokrem.

Nie lepiej jest w Brzostku. Jak informuje burmistrz Wojciech Staniszewski spływają pierwsze informacje o podtopieniach.

- Z Zawadki Brzosteckiej i Kleci - mówi burmistrz Staniszewski. 

W gminie Jodłowa konieczne było ewakuowanie Gminnego Zakładu Komunalnego, który znajduje się tuż przy rzece. Wójt Jan Janiga wysłał także pracowników do Jodłowej Górnej, by sprawdzili tamtejszą sytuację.

- Mamy tam swoje obiekty, również nad rzeką, jeśli będzie taka konieczność to wszelkie sprzęty zostaną przeniesione na wyższe piętra - mówi włodarz z Jodłowej.

Woda w Jodłówce - jak tłumaczy Jan Janiga - jest tak wysoka, że robi się cofka. Woda z pół nie spływa i zalewa wszystko wokół. Pod wodą znajduje się już boisko w Jodłowej Dolnej. Do podtopień doszło także w Dębowej. W tej miejscowości woda podmywa również drogę gminną. Strażacy walczą z żywiołem również w Bielowach i Słotowej o czym informuje burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska. Nie lepiej jest w gminie Dębica, gdzie wylewająca rzeka podtopiła trzy domy.

W samej Dębicy zalany jest wiadukt na ul. Świętosława. To miejsce lepiej omijać.

Uważać muszą także kierowcy na drodze powiatowej w Górze Motycznej. Woda przelewa się z rowów melioracyjnych, stwarzając zagrożenie dla poruszających się samochodów. Nie lepiej sytuacja wygląda na świeżo oddanym do użytku łączniku zachodnim autostrady. Brakuje kilku centymetrów, by deszczówka przelała się z rowów na ulicę. Sytuacja jest dynamiczna i z pewnością najbliższa noc, a jak pokazują prognozy także kilka najbliższych dni, do spokojnych należeć nie będą/

Grzegorz Król

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kreator
Kreator 26.05.2019, 22:44
W obronie krzywdzonych zwierząt stają woda i powietrze - żywioły silniejsze od małych stworzeń !!!

YOUTUBE.COM - ZIEMIANIE - MORDOWANIE ZWIERZĄT - FILM DOKUMENTALNY

Pozostałe