Ta wieś ma już 600 lat. Kiedyś nazywana była Potokiem - zdjęcia

  • 23.06.2019, 20:19
  • Janusz Grajcar
Ta wieś ma już 600 lat. Kiedyś nazywana była Potokiem - zdjęcia
Jeśli ktoś chciałby wziąć udział w zabawie tanecznej, może jeszcze wsiąść w samochód i pojechać do Głowaczowej. To tu na zakończenie obchodów jubileuszu 600-lecie miejscowości, której pierwsza nazwa brzmiała Potok, do tańca przygrywać będzie zespół muzyczny.

Obchody rozpoczęły się mszą św. sprawowaną przez wyświęconego przed miesiącem ks. Krzysztofa Jankowskiego. Była to równocześnie suma odpustowa, bo kaplica w Głowaczowej nosi wezwanie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Konsekrowana została 20 lat temu przez biskupa Jana Styrnę.

Po nabożeństwie wszyscy przeszli na stadion LKS-u Głowaczowa. Po drodze ks. Bogusław Czech, proboszcz parafii w Straszęcinie, poświęcił dwa nowe krzyże. Zrobione z drewna modrzewiowego stanęły w tych samych miejscach, gdzie poprzednie, które zostały nadgryzione zębem czasu. Jeden na zakręcie przy starym sklepie, drugi na prywatnej posesji przy stadionie.

Orszak prowadzony był przez poczty sztandarowe OSP, za nimi szła Orkiestra Dęta Gminy Żyraków prowadzona przez kapelmistrza Grzegorza Steca.

O imprezie na stadionie więcej poczytać będzie można w najbliższym wydaniu OL. A tymczasem zapraszamy do pooglądania zdjęć.

Janusz Grajcar

Zdjęcia (39)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe