Lekarz z Dębicy został konsultantem wojewódzkim

  • 07.11.2019, 10:05
  • Agnieszka Kruszyńska-Idzior
Lekarz z Dębicy został konsultantem wojewódzkim Fot. Urząd Wojewódzki w Rzeszowie.
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła powołania konsultantom wojewódzkim w dziedzinach urologii oraz audiologii i foniatrii.

Dr n. med. Andrzej Wrona, który pełni funkcję ordynatora Oddziału Urologii Ogólnej i Onkologicznej w Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu, został powołany na konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie urologii, na pięcioletnią kadencję.

Również na pięć lat powołany został konsultant wojewódzki w dziedzinie audiologii i foniatrii – dr n. med. Katarzyna Augustyn, która pracuje w poradni laryngologicznej w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy w Rzeszowie.

Konsultanci, w ramach pełnienia swoich funkcji, wykonują m. in. zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne dla organów administracji rządowej, podmiotów tworzących w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta, jak również przeprowadzają kontrole dostępności do świadczeń zdrowotnych na obszarze województwa podkarpackiego.

Agnieszka Kruszyńska-Idzior

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
adwokat
adwokat 08.11.2019, 22:39
W Dębicy?... STAGNACJA w rozwoju lecznictwa! - NIE MA kardiologa ze stycznością z NOWYMI METODAMI LECZNICTWA: ZAWAŁÓW - np. BEZWYKRESOWYCH EKG! - tzw. NSTEMI!!! Ja z TAKIM ZAWAŁEM - leżałem 5 godz. na SORze i dopiero po bezwzględnych moich interwencjach zostałem przewieziony do Szpitala MSWiA w Rzeszowie, gdzie natychmiast wykonano mi koronarografię - RATUJĄC ŻYCIE!!! Nie ma NEUROLOGA... - WIELE przypadków NIEROZPOZNANIA UDARU!!! ...
Wdzięczna pacjentka
Wdzięczna pacjentka 07.11.2019, 15:35
Gratulacje dla Pana Doktora!
dwukrotny pacjent
dwukrotny pacjent 07.11.2019, 11:48
Gratulacje - należało się!

Pozostałe