Na defibrylator potrzebują 5000 zł

  • 23.03.2021, 12:37
  • Tomasz Ratuszniak
Na defibrylator potrzebują 5000 zł fot. OSP Bobrowa.
Na co dzień to oni pomagają. Dziś jednak liczą, że to my pomożemy im. Druhny i druhowie z jednostki OSP w Bobrowej zbierają pieniądze na zakup defibrylatora AED.

AED, czyli Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (ang. Automated External Defibrillator), to specjalistyczne urządzenie wykorzystywane w sytuacjach nagłego zatrzymania krążenia u poszkodowanych.

Druhowie z Bobrowej przekonują, że w zdarzeniach drogowych to właśnie strażacy - ochotnicy z OSP są najczęściej pierwsi na miejscu zdarzenia, z racji bliskiej odległości od miejsca wypadku. To oni jako pierwsi rozpoczynają reanimację poszkodowanych, dlatego taki sprzęt jest im niezbędny, szczególnie, że może od niego zależeć ludzkie życie.

- Pomóżcie Nam druhom - ochotnikom pozyskać nowoczesny defibrylator AED, dzięki któremu będziemy mogli podczas akcji niezwłocznie przystąpić do ratowania osób z nagłym zatrzymaniem krążenia - apelują na stronie zbiórki, którą uruchomili na portalu zrzutka.pl.

Strażaków z OSP Bobrowa wesprzeć można pod adresem: zrzutka.pl/rhcrum

 

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe