Żłobek zamknięty, w jednym z przedszkoli kwarantanna

  • 24.03.2021, 17:22 (aktualizacja 24.03.2021, 17:39)
  • Tomasz Ratuszniak
Żłobek zamknięty, w jednym z przedszkoli kwarantanna fot. Carole LR z Pixabay
Dębicki Sanepid zdecydował o czasowym zamknięciu Żłobka Miejskiego przy ul. Sienkiewicza. Powodem był dodatni wynik testu na covid-19 u jednego z pracowników kuchni.

Żłobek pozostanie zamknięty od 25 marca do 2 kwietnia. W tym czasie pracownicy kuchni pozostaną na kwarantannie. Prócz osoby, której test wyszedł dodatni. Ona będzie w izolacji przez okres wskazany przez lekarza.

- Kierując się względami bezpieczeństwa zdrowotnego dzieci, rodziców oraz zatrudnionego personelu, uprzejmie informuje, że placówka przy ul. Sienkiewicza 6A będzie nieczynna - pisze na stronie żłobka jego dyrektor Małgorzata Minorczyk.

Urząd Miejski informuje ponadto, że od jutra kwarantanną objęta zostanie również 24-osobowa grupa krasnali z Przedszkola Miejskiego nr 6 na osiedlu Matejki. W pozostałych placówkach zajęcia odbywają się bez zakłóceń.

- W celu sprawnego i skutecznego podejmowania decyzji w sytuacjach zagrożenia, dyrektorzy przedszkoli oraz żłobka codziennie informują władze miasta o bieżącym stanie epidemicznym wśród dzieci i pracowników - czytamy na stronie miasta.

Urzędnicy zwracają się przy okazji z prośbą do mieszkańców o poważne zastosowanie się do wszelkich zaleceń, jak noszenie maseczek, zachowanie dystansu społecznego i regularne dezynfekowanie rąk.

- W obecnej sytuacji wiele zależy od naszej wspólnej odpowiedzialności - przekonują.

Przeczytaj również: Koronawirus: kolejne dwie osoby nie żyją

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe