Czy jest jakiś sposób na skuteczne leczenie łuszczycy?

  • 31.03.2021, 10:08 (aktualizacja 31.03.2021, 10:11)
  • Źródło: Artykuł zewnętrzny
Czy jest jakiś sposób na skuteczne leczenie łuszczycy? Grafika: materiał partnera.
Łuszczyca to choroba układu odpornościowego, która atakuje dużą część społeczeństwa. Objawia się ona poprzez wykwit nieestetycznych plam na skórze. Lekarze mówią, że do takich wykwitów dochodzi najczęściej łokciach, kolanach i skórze głowy. Chociaż są też i inne przypadki. Jeżeli ktoś podejrzewa u siebie taką chorobę, to jak najszybciej powinien się udać do lekarza.

Brak leku

Szacuje się, że w Polsce na łuszczycę choruje od 800 000 do 1 000 000 osób. W skali globalnej jest to naprawdę bardzo duża ilość osób. Po raz pierwszy łuszczyca została zdiagnozowana już wiele lat temu. Od tej pory nastąpił przewrót w medycynie. Na rynku pojawiło się wiele doskonałych leków, które niektóre choroby są w stanie zlikwidować do zera, ale nie w przypadku łuszczycy.

Nie ma skutecznego leku na tę chorobę. Można jedynie doprowadzić do jej załagodzenia, wygaszenia, ale trzeba żyć ze świadomością, iż ta choroba gdzieś się tam czai. Zanim zabierzemy się za leczenie, potrzebna jest fachowa diagnoza. To lekarz - dermatolog będzie w stanie przepisać odpowiednie leki, które to pomogą utrzymać taką chorobę "w ryzach".

Domowymi sposobami

Tak, lekarz jest najważniejszy, ale warto wiedzieć, że istnieją także domowe sposoby na zapanowanie nad tą podstępną chorobą. Przy czym można je jedynie stosować w przypadkach, kiedy mamy do czynienia z łagodną odmianą choroby. Wśród takich sposobów wymienić można dietę. Tak, na ten temat powstały już nawet książki, które dostępne są dla wszystkich na rynku. Dieta dla osób zmagających się z łuszczycą przewiduje rezygnację m.in. z żywności wysoko przetworzonej, czerwonego mięsa, używek, cukru.

Kolejnym sposobem na to, aby poradzić sobie z tą chorobą, jest ...słońce. Tak, osoby chore mają opory przed eksponowaniem swoich wykwitów na widoku, ale warto przekonać się, że słońce może być doskonałym lekiem w takim przypadku. Co więcej, w okresie jesienno - zimowym, kiedy to mamy problem z dostępem do słońca, można jak najbardziej na kilka minut skorzystać z solarium, czy też z zabiegów fototerapii.

Lepsze samopoczucie

Jeżeli wykwity na skórze będą mniejsze, osoba zmagająca się z tą chorobą będzie w lepszym humorze. Dlatego warto pomyśleć o tym, aby do obiegu wprowadzić aloes. Sok, żel oraz miąższ z liści tej rośliny to jeden z najlepszych leków, który mógł nam się trafić - również w przypadku innych dolegliwości. Aloes ma to do siebie, że łagodzi objawy zapalne, dlatego warto stosować taki specyfik na skórę, gdzie występują objawy chorobowe.

W uzdrowiskach, jakie znaleźć można na terenie całego kraju, oferowane są kąpiele lecznicze - siarkowe, które są polecane, jeżeli chodzi o łuszczycę. Jeżeli nie wybieramy się do takich placówek, to zawsze w domu możemy urządzić sobie kąpiel z dodatkiem soli z Morza Martwego. Sól można równie dobrze zastąpić płatkami owsianymi. W przypadku łuszczycy nie zaleca się stosowania gorącej wody, ponieważ może to doprowadzić do podrażnienia poszczególnych ran. Lepsza będzie letnia kąpiel z odpowiednimi dodatkami w wannie.

Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy na https://www.centrumluszczycy.pl/Leczenie-luszczycy-jak-i-czym-leczyc-blog-pol-1603108869.html

Artykuł zewnętrzny

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe