5 000 000 zł na szkołę, 1 000 000 zł na chodniki

  • 31.03.2021, 13:01
  • Tomasz Ratuszniak
5 000 000 zł na szkołę, 1 000 000 zł na chodniki fot. Starostwo Powiatowe.
Rząd premiera Mateusza Morawieckiego rozstrzygnął kolejny nabór w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Zgodnie z zapowiedzią 6 000 000 zł z tej puli trafi do powiatu dębickiego.

5 000 000 zł przeznaczonych zostanie na budowę Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy, a 1 000 000 zł na budowę chodnika w miejscowościach Mokre i Zasów.

- Chciałbym bardzo podziękować rządowi i panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za to dzisiejsze i już otrzymane wsparcie, które w ciągu ostatnich kilku miesięcy wyniosło łącznie 17 000 000 zł. To ogromna kwota, dzięki której już w przyszłym roku zostanie oddana do użytku nowoczesna szkoła dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, a także zbudowanych lub wyremontowanych zostanie kilkadziesiąt kilometrów chodników we wszystkich gminach naszego powiatu - wyjaśnia starosta Piotr Chęciek.

Przy okazji dziękuje też parlamentarzystom, którzy wspierali wnioski złożone przez powiat i zabiegali o ich pozytywne rozstrzygnięcie, posłom: Janowi Warzesze, Kazimierzowi Moskalowi i Krzysztofowi Sobolewskiemu, a także senatorowi Zdzisławowi Pupie.

- Ten sukces nie byłby możliwy bez zaangażowania i profesjonalizmu pracowników starostwa i wicestarosty Adama Pieniążka - przekonuje starosta.

Przeczytaj również: Bon turystyczny: w naszym powiecie wykorzystało go dopiero 397 osób

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Debiczanka
Debiczanka 04.04.2021, 07:10
Zobaczcie jak wyglada z perspektywy20 la rzeszow mielec czy ropczyce...a popatrzcie na debive...oprocz rozdzieranych w kolko jednych i tych samych chodnikow to nic...brak drog osiedlowych...a w tych co sa to nogi mozna zlamac i kola zgubic...tylko wincy i wincy ja sie pytam za co te 81 zl za miesiac na smieci???zum za ta kasevto powinien mi osobiscie segregowac te smieci
zatroskany
zatroskany 03.04.2021, 08:52
mówicie, że PIS załatwil to starosta dostał, ale o ile wiadomo bo sam burmistrz to mówił to jest on w Porozumieniu,, które jest w koalicji z PIS i to duzy wpływ na podział środków miał p. Gowin więc dlaczego miasto Dębica nic ie dostało pytanie do Burmistrza i P. Gowina?
http
http 01.04.2021, 09:35
Z tym profesjonalizmem wicestarosty Pieniążka to rozumiem taki żarcik prima aprilisowy. Świetnie się ubawiłem.
??????
?????? 01.04.2021, 09:15
A kiedy remont Sikorskiego ? Drogi i chodników ?
tot
tot 01.04.2021, 12:30
Szewczyka pytać. I Saka, Sieradzkiego, Żyłki - radni większości to mogą Wam załatwić.
cgh
cgh 31.03.2021, 20:36
A w DĘBOWEJ gm. Jodłowa jest 25 metrow krawężnika i 0 slownie zero chodnika na całą wies a leci droga powiatowa tu dobra zmiana nie dociera wstyd do kwadratu
www
www 31.03.2021, 22:38
Gmina Jodłowa dostała w poprzedniej transzy niemałe pieniądze na kanalizację dzięki radnemu Ciszczoniowi!
Pamiętliwy
Pamiętliwy 01.04.2021, 10:04
80 procent pieniędzy dostaliście na oczyszczalnię i kanalizację z Unii Europejskiej. Oby wszyscy zrobili przyłącz.
Fanklub KSW
Fanklub KSW 31.03.2021, 17:15
Dziwie się wielkiej rzeszy sympatyków i kibiców połączonych klubów od Zabrza po Tarnobrzeg i naszą Wisłokę Dębica że biernie przygląda się jak robią nas w konia z tą trybuną. Na parkowej się nie da ale za to kolejne inwestycje na igloopolu tam tylko aplikują kasę . Trzeba się obudzić i wymaszerować pod ratusz , zbierać podpisy by stadion Wisłoki doczekał się przebudowy ...
$
$ 31.03.2021, 17:00
A to są pieniądze podatników. Już przestańcie z tym rządem, daje swoim, innych wyklucza.
Wątpiący
Wątpiący 31.03.2021, 16:05
W mieście są szkoły, które można było zaadoptować dla potrzeb dzieci z problemami ale my budujemy szkołę większą od Kwiatka i podobną w rozmiarach do Mechanika. Faktem jest że do tej pory warunki szkoły spejalnej były bardzo złe ale teraz budujemy molocha więszgo od mieszczącej się obok. szkoły .I tak zamiast np: wydać 10 mln zadaptować już istniejący budynek zapewniając dzieciakom ze szkoły specjalnej super warunki a 20 przeznaczyć na inne inwestycje potrzebne w powiecie. Wydamy z 30 mln i będziemy mieć najwięjszą szkołe specjalną, którą później przez lata trzeba będzie utrzymywać. Takie powiat doknał wybory. Czy słuszne czas pokaże. Już nie wspomnę o wycięciu ok. 100 drzew dla dobra tej inwestycji.
park
park 31.03.2021, 17:49
A to Szewczyk na to zgodę dawał, na tą wycinkę - warto pamiętać!
pod paska
pod paska 31.03.2021, 17:32
Szkoła wieksza od Kwiatka a uczniów 10 razy mniej !
Dwaj geniusze (Janusze ) biznesu to wymyślili -. poprzedni Starrosta Reguła i jego wice Pasek.. Im większa inwestycja tym lepiej , dożo kasy , rozstrzyganie przetargów itd. itp. Trudniej doliczyć .
Brawo
Brawo 31.03.2021, 16:56
Oj widzę że boli oj boli!!! Brawo P. Starosto
git
git 31.03.2021, 14:59
Na kogo teraz Szewczyk zrzuci winę, że kasy miasto nie dostało? PiS w mniejszości więc nie ma dyżurnego chłopca do bicia.
sit
sit 31.03.2021, 18:41
Ile radni z pisu załatwili kasy dla Dębicy przez 2,5 roku ich większości?
tis
tis 31.03.2021, 22:41
Wszystko co Szewczyk otwiera w tej kadencji to PiS załatwił w tamtej kadencji: park, lodowisko, domy kultury itd. A i w tej coś kasy popłynęło choć Szewczyk czekał tylko i siedział aż kasa przyjdzie!
janusz
janusz 31.03.2021, 17:42
a po co taką rywalizację ciągle prowadzić? trzeba się cieszyć z każdej pozytywnej rzeczy dla mieszkańców, nie wszystko jest walką polityczną, a dopóki będzie takie podejście nic z tego dobrego nie wyniknie
PLN
PLN 31.03.2021, 14:02
Brawo Tak trzymać
ana
ana 31.03.2021, 13:46
Brawo dla starosty i władz powiatu! Potraficie zadbać o mieszkańców - nie to co prawie cała reszta włodarzy...
jim
jim 31.03.2021, 13:43
Miasto oczywiście zero zł. Gratulujemy burmistrzowi i nowej władzy w radzie skuteczności - piękny początek koalicji.
mij
mij 31.03.2021, 17:43
nie ma to jak cieszyć się z czyiś porażek, nie ważne, że miasto na tym traci, pis w radzie rządził prawie 3 lata i też było słabo
Okoliczny
Okoliczny 31.03.2021, 15:39
Dajmy się wykazać dopiero zaczęli. Wnioski na te dofinansowania powinna składać jeszcze poprzednia rada.
Mona
Mona 31.03.2021, 16:31
Już miesiąc są przy władzy, ile będą jeszcze się PiSem tłumaczyć? Widać jaka to ekipa fachowcow.
juz nie macie wymowek
juz nie macie wymowek 31.03.2021, 16:24
Złej baletnicy... Do roboty panie Szewczyk razem z Małozięciem, Sieradzkim x2 Michoniem Mroczkiem itd!
pikus
pikus 31.03.2021, 13:42
A Szewczyk co nazałatwiał? Bo na liście go nie ma.
malkontent
malkontent 31.03.2021, 17:45
a czyli sugerujesz, że dotacje trzeba ,,załatwiać"? nie wystarczy dobry wniosek i merytoryka tylko załatwianie? to w takim razie brawo dla powiatu za ,cytuję, ,,załatwienie" dofinansowania, trochę takie podejście umniejsza tym, którzy pracowali nad wnioskiem.....
wyborca
wyborca 31.03.2021, 13:34
Kilkadziesiąt kilometrów chodników :) mają rozmach skubani :)
Mieszkaniec Mokrego
Mieszkaniec Mokrego 31.03.2021, 13:33
Pani Sołtys/radna Mokrego wreszcie będzie mogła odtrąbić sukces pomimo, że nic w tym kierunku nie zrobiła. Sama na ostatniej sesji Rady Gminy powiedziała "w Mokrym od 10 lat nic się nie dzieje", przypomnę jest pani sołtysem od 10 lat. Brawo za samozaoranie.

Pozostałe