Kino Śnieżka z dofinansowaniem

  • 31.03.2021, 14:32
  • Tomasz Ratuszniak
Kino Śnieżka z dofinansowaniem fot. Urząd Miejski w Dębicy.
Miejski Ośrodek Kultury z Dębicy zdobył 90 000 zł dofinansowania z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Otrzyma je w ramach działań pomocowych związanych z pandemią covid-19 przeznaczonych m.in. dla małych i studyjnych kin.

Celem wsparcia jest między innymi utrzymywanie stałej gotowości startowej kin w czasie ich przymusowego zamknięcia decyzją rządu z powodu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się COVID-19.

W ostatnim czasie kino reaktywowane w zabytkowym domu kultury ograniczało swoją działalność, ponosząc przy tym stałe koszty eksploatacyjne i utrzymując miejsca pracy. Przyznane 90 000 zł wsparcia pozwoli na utrzymanie stałej gotowości kina w czasie jego przymusowego zamknięcia i przyczyni się do tworzenia warunków powszechnego dostępu do dorobku polskiej sztuki filmowej.

Warto przypomnieć , że Kino „Śnieżka” przystąpiło do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych i z pewnością (jeżeli tylko sytuacja pozwoli) będzie częstym miejscem kontaktu widzów ze sztuką filmową.

Wniosek złożony przez Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy został pozytywnie oceniony przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i zgodnie z decyzją dyrektora PISF wydaną 26 marca br., dębickiej placówce przyznano dofinansowanie w wysokości 90 000 złotych w ramach Programu Operacyjnego ,,Rozwój kin – Priorytet III: Wsparcie promocji polskiego filmu”. Zgodnie z zapisami Programu, przyznana kwota wsparcia wynika z ilości ekranów udostępnianych miesięcznie przez kino.

Dębickie kino w Domu Kultury „Śnieżka” przy ulicy Bojanowskiego zostało uruchomione 1 października 2020 roku, a jego utworzenie było możliwe dzięki pozyskanej w 2020 r. przez MOK w Dębicy dotacji z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach Programu Operacyjnego „Rozwój kin – Priorytet I: Modernizacja kin”. W ramach projektu zakupiono i zainstalowano system projekcyjny, nowoczesny system nagłośnienia, zespół ekranowy, który może wyświetlać filmy 3D i system centralnego sterowania. Kino przy ulicy Bojanowskiego jest nie tylko w pełni nowoczesne, ale ma także swój niepowtarzalny, kameralny klimat.

Źródło: Urząd Miejski w Dębicy.

Przeczytaj również: 5 000 000 zł na szkołę, 1 000 000 zł na chodniki

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
viola
viola 31.03.2021, 14:53
Ależ sukces burmistrza. To bardziej tarcza kryzysowa niż dotacja. Ale czymś trzeba się pochwalić jak się z RFIL nic nie dostało na prawdziwe inwestycje.

Pozostałe