Huśtawka ogrodowa. Huśtawka na idealny odpoczynek

  • 01.04.2021, 10:32 (aktualizacja 01.04.2021, 10:45)
  • Źródło: Artykuł zewnętrzny
Huśtawka ogrodowa. Huśtawka na idealny odpoczynek
Huśtawka ogrodowa przypadnie do gustu zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Huśtawka to powrót do lat dzieciństwa, najprzyjemniejszych lat w naszym życiu.

Huśtawka ogrodowa a bujanie

O bujaniu wiele już artykułów napisano. Jeśli nie zdarzyło Ci się trafić na żaden z nich, to co nieco będziesz mógł się dowiedzieć z tego, co za chwilę Ci przekażemy. Otóż bujanie… to najlepsza zabawa pod słońcem i najlepszy sposób na wsparcie mózgu. Zaciekawiony? Zapraszamy dalej!

Na pewno kojarzysz, że malutkie dzieci spędzają dużo czasu na rękach u swoich rodziców. To wynika z potrzeby bliskości, ale też z tego, że kołysane dzieci są spokojniejsze i lepiej zasypiają. To nasze naturalne podejście do dzieci wynika z tego, że kołysanie sprawia, że mózg dziecka rozwija się lepiej.

Dlatego też w naszym ogrodzie nawet w dorosłym życiu tak często stawiamy na huśtawki. Huśtawka ogrodowa znajduje się niemal przy każdym domu, ponieważ my sami uwielbiamy się bujać! Być może podświadomie pamiętamy, jak to było w najwcześniejszym dzieciństwie i potrzebujemy odpoczynku w tej formie oraz ukojenia, jakie daje bujanie.

huśtawka ogrodowa – huśtawka

Dorośli świetnie się czują, siadając w huśtawce. Bardzo możliwe, że to dlatego, iż wracają podświadomie do lat dzieciństwa, oddając się najprzyjemniejszej czynności pod słońcem. Bujanie się i kołysanie w huśtawce uspokaja nerwy, jest czymś wyczekiwanym po całym dniu pracy i sprawia, że prawdziwie odpoczywamy.

Huśtawka i jej udział w rozwoju dziecka

Za doznania, które dziecko odczuwa podczas bujania lub huśtania odpowiada układ przedsionkowy znajdujący się w uchu wewnętrznym. Bujanie i kołysanie wpływa na rozwój mowy, ale też słuchu (co jest bardzo ciekawe). Stymulacja układu przedsionkowego pozwala także na ukojenie, uspokojenie, zmniejszenie poziomu stresu i nerwów. Poza tym kołysanie ma duży wpływ na rozwój motoryczny dziecka.

 huśtawka - huśtawka ogrodowa

 

Nie tylko zresztą bujanie dziecka na rękach, ale także w specjalnie dopasowanej huśtawce dla maluszków będzie miało dobry wpływ na jego rozwój.

I właśnie dlatego huśtawka także później odgrywa dużą rolę w naszym życiu! Większe dzieci uwielbiają się na niej huśtać, a i my, dorośli, od niej nie stronimy. Na pewno zdarzyło Wam się w rodzinie robić wyścigi, kto pierwszy zajmie huśtawkę podczas jakiegoś spotkania towarzyskiego. To świadczy o naszej niemalże miłości do huśtawek wszelkiego typu.

Huśtawka ogrodowa powinna się znaleźć w Twojej przestrzeni do odpoczynku. Weź ją pod uwagę, planując aranżację na zewnątrz, bo to świetny sposób na odpoczynek dla całej rodziny.

Artykuł zewnętrzny

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe