Jak wybrać drukarkę do użytku domowego?

  • 04.04.2021, 08:18
  • Źródło: Artykuł zewnętrzny
Jak wybrać drukarkę do użytku domowego? Źródło zdjęcia: FabrikaSimf / Shutterstock.com
Drukarka, skaner, kopiarka, ksero – to lista biurowych urządzeń. Jednak trzeba przyznać, że na stałe zagościły w naszych domach i standardem jest że poszukujemy drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego do zastosowań domowych. W niniejszym artykule odpowiadamy na tytułowe pytanie – jak wybrać drukarkę do domu?

Drukarka do domu – na jakie aspekty warto zwrócić uwagę a do jakich nie trzeba przykładać uwagi? 

Wybór drukarki zależy przede wszystkim od tego jakim użytkownikiem jesteśmy. To znaczy czy na przykład potrzebujemy druku kolorowego czy zadowolimy się samym monochromatycznym. Trzeba wiedzieć, że większość drukarek drukujących w kolorze to urządzenia atramentowe a więc jeśli koniecznie potrzebujesz druku w kolorze to albo postawisz na urządzenie atramentowe albo najprawdopodobniej potrzebujesz nieco większy budżet. 

Poza tym zastanów się nad takimi aspektami – czy potrzebujesz drukarkę z dupleksem? Dupleks to możliwość dwustronnego wydruku. Jest to zbawienie dla tych osób, które nie lubią przekładać kartek. Mimo, że funkcja dupleksu jest bardzo praktyczna to jednak nie wszyscy jej potrzebują. 

Następny aspekt – szybkość druku. Tutaj trzeba sobie jasno powiedzieć, że większość drukarek laserowych jest znacznie szybszych. Jednak z reguły nie ma to kluczowego znaczenia dla użytkowników domowych, którzy i tka drukują sporadycznie i raczej w niewielkich ilościach. 

To co bez wątpienia ma znaczenie dla większości użytkowników domowych to koszty eksploatacji. Jeśli liczysz na tanie drukowanie to na pewno musisz sprawdzić nie tylko cenę urządzenia ale także cenę materiałów eksploatacyjnych tj. tuszy w przypadku drukarki atramentowej lub cenę tonera w przypadku drukarki laserowej (np. tonery do drukarek HP, jeśli planujesz zakup drukarki HP). 

Podsumowując – czym charakteryzuje się idealna drukarka dla użytkownika domowego? 

Naszym zdaniem po pierwsze, drukarka dla użytkownika domowego powinna być tania w eksploatacji (co zapewnia np. Brother MFC-L2710DW toner). Po drugie, wymarzona drukarka powinna odznaczać się jakością druku. Oczywiście kupując drukarkę ciężko sprawdzić dane na temat jakości druku bo nie jest to parametr techniczny a bardziej subiektywna opinia. Dlatego w celu znalezienia egzemplarza, który drukuje w wysokiej jakości warto po prostu poczytać opinie w Internecie. Po trzecie, drukarka powinna kompleksowo obsługiwać potrzeby użytkownika domowego zapewniając druk w kolorze oraz powinna być wyposażona w skaner tak aby jedno urządzenie wystarczało do kopiowania. Z reguły w domu nie ma miejsca na osobną kopiarkę lub ksero. 

Z kolei wyżej opisane elementy takie jak dupleks lub wysoka szybkość druku to zagadnienie jakie mają drugorzędne znacznie w przypadku użytkowników domowych.

Źródło zdjęcia: FabrikaSimf / Shutterstock.com

Artykuł zewnętrzny

 

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe