Wzruszający prezent dla chorych i ich rodzin od żołnierzy

  • 05.04.2021, 15:17 (aktualizacja 05.04.2021, 15:25)
  • Janusz Grajcar
Wzruszający prezent dla chorych i ich rodzin od żołnierzy
Minister Obrony Narodowej zainaugurował po raz drugi projekt pod hasłem Łączymy na Święta. Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zorganizowali prawie 200 wideopołączeń dla seniorów, osób będących w izolacji w szpitalach, jak również podopiecznych hospicjów i Domów Pomocy Społecznej.

Święta Wielkanocne po raz drugi obchodzone są w ścisłym reżimie sanitarnym z powodu dużego wzrostu zakażeń. Terytorialsi podjęli więc działania, by chorzy przebywający w szpitalach, kombatanci, którzy pozostają pod ich stałą opieką, jak również pensjonariusze hospicjów, domów pomocy społecznej oraz zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych mogli porozmawiać ze swoimi najbliższymi. To wydarzenie było niezwykle ważne, w tym jakże trudnym dla każdego z nich czasie.

Dzięki żołnierzom rozmowy wideo z rodzinami mogli przeprowadzić przebywając w Wojewódzkim Szpitalu im. Świętego Ojca Pio w Przemyślu, Szpitalach Powiatowych w Dębicy i Sędziszowie Małopolskim, Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym im. ks. Bronisława Markiewicza w Brzozowie, Domach Pomocy Społecznej w Rudzie Różanieckiej, Prałkowcach i Dębicy, Hospicjum Świętego Ojca Pio w Tarnobrzegu, Zakładzie Pielęgnacyjno–Opiekuńczym w Tarnobrzegu oraz w Zakładach Opiekuńczo–Leczniczych w Dynowie, Hyżnem i Błażowej.

Przypomnijmy, że jest to druga tego typu akcja – „Łączymy na święta”. Pierwsza została przeprowadzona przez żołnierzy Podkarpackiej Brygady OT w Święta Bożego Narodzenia i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Terytorialsi przez cały czas trwania pandemii niosą pomoc kombatantom, seniorom, osobom samotnym i chorym. Realizują też inne zadania związane z walką z COVID-19. Żołnierze pobierają wymazy mobilnie i przy szpitalnych punktach wymazowych, prowadzą monitoring kwarantanny, pomagają w placówkach medycznych, w Powiatowych Stacjach Sanitarno – Epidemiologicznych, jak również w Terenowych Stacjach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Codziennie w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest blisko 300 żołnierzy 3. PBOT.

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe