Trzy pożary traw jednego dnia

  • 06.04.2021, 11:09
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Trzy pożary traw jednego dnia Fot. OSP KSRG Żyraków
Wczoraj strażacy wyjeżdżali do nieużytków płonących w Górze Motycznej, Jodłowej i Bobrowej.

Sezon na wypalanie suchych traw w pełni. Nie ma tygodnia bez co najmniej kilku takich zgłoszeń.

- Dziś być może będzie przerwa z uwagi na pogodę - mówi bryg. Wiktor Porada z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy.

Wczoraj pierwszy pożar strażacy OSP z Żyrakowa gasili w Górze Motycznej, gdzie płonęło 0,15 ha nieużytków. Wieczorem do takich samych zdarzeń wyjeżdżali strażacy z OSP w Jodłowej - tu ogień objął obszar o powierzchni 1 ha oraz Bobrowej, gdzie paliło się kila arów suchych traw.

Czytaj także: To jest nielegalne. Reaguj! Alarmuj! 

 

 

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
koment.
koment. 07.04.2021, 10:59
Może policja czy inne służby zainteresowałyby się faktem, że w ostatnim czasie prawie wszystkie pożary łąk, traw i nieużytków mają miejsce na terenie Bobrowej, a wyjeżdza do nich miejscowa straż? Czy to nie dziwne?
Obserwujący
Obserwujący 06.04.2021, 11:39
Gmina Żyraków - pożary traw od kilku lat w dwóch miejscowościach: Bobrowa i Nagoszyn. Sporadycznie w pozostałych. Dziwi mnie że jeszcze nikt na to nie zwrócił uwagi...
Starszy sikawkowy
Starszy sikawkowy 07.04.2021, 02:43
Dokładnie dawniej często w Nagoszynie a teraz Bobrowa zaczęła jeździć dziwny zbieg okoliczności

Pozostałe