Edward Brzostowski na Dniach Dębicy o pomniku i nie tylko

  • 14.06.2017, 12:14 (aktualizacja 14.06.2017, 12:33)
  • Admin Admin
Edward Brzostowski na Dniach Dębicy o pomniku i nie tylko
Edward Brzostowski, były burmistrz Dębicy nie opuszcza od lat święta miasta. Nie inaczej było w tym roku, kiedy w niedzielę obserwował koncert Kasi Godzisz. Nie skorzystał jednak z zaproszenia Jana Borka, dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury (obaj na zdjęciu), by zasiąść na miejscach dla zaproszonych gości. Spotkał się jednak z burmistrzem Mariuszem Szewczykiem na krótkiej rozmowie i humory im dopisywały, mimo iż ich wzajemne relacje od pewnego czasu są napięte.

Edward Brzostowski, były poseł, burmistrz Dębicy, twórca i szef koncernu Igloopol, ma sporo uwag do zarządzania miastem. Uważa na przykład, że wyrzucaniem pieniędzy jest rozbudowa wałów nad Wisłoka, bo te zbudowane przed lat chronią miasto i wystarczyłyby na długie lata. Ale, jak pisze w liście do burmistrza - (czytaj tutaj), od pewnego czasu nie wtrąca się i nie komentuje poczynań obecnych władz.
Sytuacja zmieniła się, gdy Rada Miejska p[odjęła decyzję w sprawie usunięcia z ul. Kościuszki pomnika, upamiętniającego wyzwolenie Dębicy spod okupacji hitlerowskiej przez Armię Czerwoną w sierpniu 1944 roku. Edward Brzostowski nie ukrywa, że jego zdaniem burmistrz Mariusz szewczyk powinien zablokować tę decyzję. Ich napięte od pewnego czasu chłodne relacje stały się jeszcze chłodniejsze.
Ale nie było tego widać podczas Dni Dębicy, kiedy na chwilę się spotkali i rozmawiali dość przyjaźnie.
Edward Brzostowski uważa, że pomnik, jeśli już musi zniknąć z ul. Kościuszki, powinien trafić nie na składowisko gruzu, a do Muzeum Regionalnego, jako historyczny eksponat. Na razie nie wiadomo, co o tym pomyśle sadzi burmistrz, który ma wykonać uchwałę Rady Miejskiej.

 

Admin Admin

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
elo
elo 25.10.2017, 09:02
z kazdej strony bylismy ruchani mamy wielu ludzi ktorym mozna stawiac pomniki....pomnik ma byc symbolem polskości.

BUROK ROLNY PZPR
BUROK ROLNY PZPR 17.06.2017, 00:40
Edek tys najpiękniejszy z całej wsi snopo wiązałkę kupie ci
żeteż
żeteż 16.06.2017, 20:46
Tak, tak - koniecznie wyburzyć, a na jego miejsce wybudować pomnik Posła Piotrowicza - Prawodawcy, od zawsze Człowieka Prawicy.
polit
polit 14.06.2017, 19:18
Edziu to swój chłop, nie ruszcie pomnika ...
Pawlak
Pawlak 14.06.2017, 18:33
Kargul dalej nie kontaktuje że już PRL się skończył? To nie jest twoja posiadłość więc łaskawie siedź cicho PZPRowski betonie i ciesz się że ciebie nie zdekomunizowali
Danuta
Danuta 14.06.2017, 16:29
Uważam,iż ten pomnik powinien zostać tam,gdzie stoi.Żeby nie wiem co,to historii się nie zmieni-Polskę wyzwalali żołnierze Armii Czerwonej i Wojsko Polskie u jej boku! Tyle ludzi przy tym zginęło i im winniśmy im cześć! Jeśli jednak obecna władza sądzi inaczej,to przynajmniej niech wezmie pod uwagę propozycję P.Brzostowskiego.
lok
lok 14.06.2017, 20:26
Wyzwalali ci którzy wcześniej napadli i mordowali Polaków. Ej kobieto weź się dokształć.
pafnucy
pafnucy 14.06.2017, 18:30
Lecz się miernoto
Nie wyzwalali tylko pogonili Niemców a to nie to samo
Analogicznie w 1 wojnie światowej przez Dębicę parokrotnie przetaczał się front rosyjsko-austriacki i też z udziałem Polaków-żołnierzy po obu stronach - i nikt jakoś nie waży się nazwać tego wyzwoleniem np gdy po około 140 latach panowania Austro-Węgier "odwiedziła" nas ekipa carskiej jeszcze Rosji
Po tamtych czasach zostały cmentarze czy to z 1. WŚ czy z 2. WŚ a nie pomniki "wdzęczności"

Pozostałe