To najważniejsza książka dla historii tego miasta

  • 07.04.2021, 08:58
  • Tomasz Ratuszniak
To najważniejsza książka dla historii tego miasta
Tak przynajmniej twierdzi Jacek Podlasek, odpowiedzialny za jej ponowne wydanie.

- Z pracy ks. dra Karola Szczekilka korzystają wszyscy badacze historii Pilzna i autorzy książek o naszym mieście - przekonuje prezes Towarzystwa Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilzneńskiej.

Publikacja pt. Pilzno i Pilźnianie po raz pierwszy ukazała się w 1911 roku nakładem Wydawnictwa Kółka Pracy Społecznej w Dębicy.

- Ś. p. Ks. Dr Karol Szczeklik przejęty głębokiem przywiązaniem do swego miejsca rodzinnego, w którem jego przodkowie począwszy od XVI w. piastowali najwyższe godności i chlubnie się zapisali nie tylko na kartach ksiąg pilzneńskich, lecz także i w sercach mieszczan, zapragnął skreślić jego dzieje od czasów najdawniejszych aż do najnowszych. Mimo braku odpowiedniego na tem polu doświadczenia, zabrał się z całym zapałem do pracy, którą jeszcze w ostatnich dniach swego życia, niemal ostatnim tchem kończył - czytamy we wstępie sprzed 110 lat.

Książka wydana przez TPPiZP to reprint.

- Dobrze, że się go dało wykonać, bo nawet nie chcę myśleć ile byłoby roboty z jej przepisywaniem - zauważa Jacek Podlasek, zwracając uwagę, że to ponad 200 stron.

Ukazała się w nakładzie zaledwie 100 egzemplarzy. Bardzo atrakcyjna jest też cena - 15 zł. Osoby zainteresowane kupnem powinny kontaktować się z Jackiem Podlaskiem (605 113 280) bądź Zofią Mossoń (14 672 12 75).

Przeczytaj również: Będzie tam przedszkole i ośrodek zdrowiat

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe