Blanka walczy z guzem mózgu - możesz pomóc

  • 07.04.2021, 11:44 (aktualizacja 07.04.2021, 13:12)
  • Tomasz Ratuszniak
Blanka walczy z guzem mózgu - możesz pomóc fot. Siepomaga.pl
3-letnia Blanka Lipowska walczy o życie. Urząd Miejski w Pilźnie prosi o wsparcie dziewczynki.

Blanka mieszka w Zalasowej w gminie Ryglice. W listopadzie zeszłego roku wykryto u niej złośliwego nowotwora - rozlanego glejaka pnia mózgu (tzw. DIPG).

- Nie istnieją słowa, które mogłyby opisać, to co czuliśmy tamtego dnia w gabinecie lekarza. Państwa córeczce zostało kilka miesięcy życia… – po takim zdaniu świat rozpada się na drobne części - piszą w serwisie Siepomaga jej rodzice.

Czas, o którym mówili lekarze, udaje się przedłużyć dzięki radioterapii, którą przyjmuje dziewczynka. Jednak ona tylko powstrzymuje rozrost guza.

Dlatego rodzice Blanki nawiązali kontakt z ośrodkami leczenia DIPG w Szwajcarii oraz w Stanach Zjednoczonych, gdzie lekarze dają Blance większe szanse. Obecnie czekają na jeszcze bardziej szczegółowe badania, niż te robione do tej pory, których wyniki pozwolą lekarzom dobrać jak najlepszą terapię dla dziewczynki.

- Koszty leczenia będą ogromne. Za kilka tygodni poznamy dokładny kosztorys, jednak już dziś chcemy zacząć zbierać środki, bo życie i zdrowie naszej córeczki jest dla nas najważniejsze - piszą rodzice, dziękując jednocześnie za każdą wpłatę.

Leczenie Blanki wesprzeć można pod adresem: www.siepomaga.pl/blanka, gdzie uruchomiona została zbiórka.

Można również wziąć udział w licytacjach, z których dochód przekazany zostanie jej rodzicom. Znajdziemy je klikając w link: Blanka walczy z guzem - licytacje.

Przeczytaj również: To najważniejsza książka dla historii tego miasta

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zuzia
Zuzia 08.04.2021, 11:03
No i się popłakałam... Wpłacę, na pewno wpłacę

Pozostałe