Paczki jeszcze przed świętami trafiły do seniorów

  • 07.04.2021, 14:27
  • Tomasz Ratuszniak
Paczki jeszcze przed świętami trafiły do seniorów fot. MOPS
Ponad trzydzieści paczek wypełnionych żywnością i środkami higienicznymi trafiło tuż przed świętami do seniorów objętych pomocą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy. Wszystko to w ramach projektu socjalnego pod hasłem Koszyczek świąteczny dla Seniora napisanego przez pracowników ośrodka.

Do świątecznej akcji włączyła się młodzież ze szkół w Dębicy i Pustkowie Osiedlu, a także harcerze z dębickiego hufca ZHP. Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy w ramach prowadzonego na terenie szkoły wolontariatu zebrali kilkanaście kartonów żywności długoterminowej, słodyczy i środków higienicznych. Dębickich seniorów po raz kolejny już obdarowało Szkolne Koło Caritas działające przy Zespole Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu. Zbiórkę żywności, która cieszyła się tam dużym powodzeniem, prowadziła na terenie szkoły Bernadetta Krupa.

Swoją cegiełkę dołożyły też dzieci i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 5 w Dębicy, którzy wykonali świąteczne kartki z indywidualnymi życzeniami dla seniorów. Kartki przygotowali też harcerze, którzy ponadto kupili żywność, którą dostarczyli do ośrodka.

Łącznie udało się przygotować ponad 100 kartek świątecznych i ponad 30 paczek dla osób najbardziej potrzebujących wsparcia. Wszystkie, jak zapewniają pracownicy MOPS, zostały dostarczone seniorom do mieszkań, co spotkało się z ich wielką radością.

Przeczytaj również: Blanka walczy z guzem mózgu - możesz pomóc

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe