Zapraszamy na Kokocz - wyprawa OL 2017

  • 19.06.2017, 11:16 (aktualizacja 22.06.2017, 09:24)
  • Admin Admin
Zapraszamy na Kokocz - wyprawa OL 2017
Nie trzeba się zapisywać, a tempo będzie takie, że każdy sobie poradzi. Z kijami nordic walking lub bez. Zapraszamy na pierwszą w tym roku i pierwszą po czteroletniej, zdecydowanie za długiej przerwie, wyprawę pieszą Obserwatora Lokalnego. Na Kokocz, górę na granicy Podkarpacia i Małopolski (434 m n.p.m.), wznoszącą się nad Zwiernikiem. Ruszamy w sobotę (24 czerwca) o godz. 9:00 z Rynku w Pilźnie.

Spotykamy się obok fontanny na Rynku w tym mieście przed godz. 9:00. na spóźnialskich poczekamy ok. 5 minut, a gdyby ktoś doszedł nieco później, to proszę ruszyć ul. Węgierską i obok kapliczki słupowej w prawą na Słotową. Z pewnością będzie nas można dogonić.

Pójdziemy przez Budyń do południowych przysiółków Zwiernika, stąd wejdziemy na Kokocz. Wejście jest łagodne, nie będzie żadnej wspinaczki. A z powrotem już z górki do Zwiernika, albo drogą, albo leśnymi jarami - jak kto woli. Chyba, że drogi na skróty nie będzie, to wszyscy zejdziemy wąwozami, rzeźbionymi przez niewielkie strumyki.

W Zwierniku przystanek, na którym urządzimy piknik. Tu będzie można zakończyć wędrówkę lub pójść z nami do Pilzna. Na przykład na lody, które są tu najlepsze w tej części Podkarpacia.

Trasa liczy:

  • Pilzno - Kokocz - Zwiernik - ok. 15 km;
  • Zwiernik - pilzno - ok. 8 km.

Serdecznie zapraszamy! Niżej kilka migawek z wypraw OL z 2012 roku, z cyklu Korona Powiatu Dębickiego.

Admin Admin

Zdjęcia (25)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
m
m 22.06.2017, 23:01
kangurowaty też sie wybiera? na rowerowym był..
jannusz
jannusz 22.06.2017, 09:12
Ruszamy w sobotę o godz. 9:00 z Rynku w Pilźnie.
Szkoda, że nikt nie pokusił się napisać daty tak, żeby było wiadomo w którą sobotę.....

Pozostałe