W miejscu fontanny mógłby powstać mini skatepark

  • 14.04.2021, 22:00 (aktualizacja 14.04.2021, 22:07)
  • Tomasz Ratuszniak
W miejscu fontanny mógłby powstać mini skatepark
To jedna z koncepcji na przebudowę parku z muszlą koncertową, sąsiadującego z Domem Kultury Mors.

Grzegorz Rusinowski, mieszkaniec osiedla Słoneczne twierdzi, że miasto powinno przede wszystkim wykorzystać nieczynną od lat osiemdziesiątych fontannę.

- Wystarczy ją trochę przebudować, by powstała tam niezbyt głęboka rampa, na której dzieci mogłyby jeździć na deskorolkach, czy hulajnogach. Koszty niewielkie, a dzieciaki miałyby zabawę - przekonuje.

Wydaje się to niezłym pomysłem, biorąc pod uwagę, że miasto nie planuje uruchomienia fontanny.

- Albo drzewa, albo fontanna. Tam jest takie zadrzewienie, że byłaby ona przez cały czas pełna liści i innych śmieci - twierdzi wiceburmistrz Jerzy Sieradzki.

Dodaje, że o przebudowie pamiętającego lata osiemdziesiąte parku rozmawiał z przedstawicielami osiedla podczas przygotowywania wniosku o wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Bo właśnie ta inwestycja jest jedną z tych, o pieniądze na które stara się obecnie miasto.

A pomysłów na to miejsce jest wiele. Mariusz Blezień, przewodniczący Rady Osiedla Słoneczne, wspomina nie tylko o przebudowie całego placu wraz z budynkami i alejkami, ale również zastąpieniu zniszczonej muszli koncertowej mobilną estradą, rozkładaną tylko na czas imprez.

- A na co dzień byłby tam plac z ławeczkami, gdzie dzieci mogłyby się bawić - wyjaśnia.

Dodaje, że konieczna jest też inwentaryzacja drzewostanu, w którym nie brakuje pomników przyrody.

Jerzy Sieradzki twierdzi ponadto, że jedną z koncepcji wynikających z faktu, że osiedle się starzeje, jest budowa pomiędzy drzewami plenerowej siłowni dla seniorów. To, jak przyznaje, również pomysł zgłaszany przez mieszkańców.

- Oczywiście ideałem byłoby wyburzenie stojących tam budynków i wybudowanie na ich miejscu klubu seniora z prawdziwego zdarzenia. Ale to, niestety, z uwagi na brak pieniędzy, na razie pozostaje wyłącznie w sferze marzeń - przyznaje wiceburmistrz.

Grzegorz Rusinowski przekonany jest jednak, że miasto musi w końcu zająć się tym niewielkim osiedlowym parkiem, sąsiadującym z przebudowanym domem kultury. Szczególnie, że w sezonie miejsce to jest pełne matek z wózkami, czy dzieci jeżdżących na rowerach i hulajnogach. Tymczasem wszystko w parku się sypie, począwszy od budynków, a na asfaltowych alejkach skończywszy.

- Więc co te dzieciaki będą robić? Będą siedzieć i patrzeć w komórki - mówi.

Przeczytaj również: Będą tam mieć siłownię, salę do gry w tenisa stołowego i szatnie

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
tt
tt 19.04.2021, 23:57
Może rozpisać konkurs na zagospodarowanie tego miejsca. W sumie mógłby być to ładny kawałek Dębicy oczywiście po wyburzeniu tych żałosnych blaszaków , nieczynnej od wieku fontanny i niepotrzebnej estrady. Warunek - nie wycinać żadnych drzew , nie budować nic wysokiego. To ,że takie miejsce jest potrzebne widać wyraźnie w każdy ciepły dzień ( zwłaszcza matki z dziećmi ) .
Ala
Ala 16.04.2021, 14:34
Zacznijmy głośno krzyczeć : dosyć z wycinką drzew i niszczenia zieleni miejskiej w Dębicy. Dobrze byłoby, gdyby władze miasta pospacerowały w lecie przez centrum miasta - wszystko zabetonowane, brak naturalnego cienia i wilgoci. Najważniejszymi atrybutami miasta są myjnie samochodowe ( przy czym myjnia przy ul. Ks. Nosala jest tak blisko chodnika, że nie można nim przejść- bo jest się obryzganym przez brudną wodę ), garaże blaszane i parkingi.
Naznaczony
Naznaczony 16.04.2021, 09:36
Myślałem, że to zdjęcie z miasta Prypeć na Ukrainie.
Janusz
Janusz 15.04.2021, 15:26
Ja proponuję pomnik jakiegoś Wyklętego oraz kaplicę.
Pamiętliwy😗😗😗😗😗😗😗
Pamiętliwy😗😗😗😗😗😗😗 15.04.2021, 13:11
Panie Sieradzki A czy P. Radna Ożóg Barszcz J Sieradzki itd się zgodzą hehehe w końcu to te osoby były bardzo przeciwne powstawaniu plenerowych siłowni jeszcze za czasów Burmistrza Wolickiego!!!A powstały takie np na osiedlu Matejki przy sprzeciwie tychże Radnych Sa ludzie którzy pamiętają !!
MORS
MORS 15.04.2021, 10:08
Od lat nieczynny relikt PRL-u i Igloopolu
g
g 15.04.2021, 09:40
Plenerowa siłownia dla seniorów, widział ktoś żeby ktoś z tego dziadostwa korzystał gdzie już powstały?
Mors
Mors 16.04.2021, 06:37
Zgadzam się, że nikt nie korzysta a są już siłownie plenerowe obok lodowiska i przedszkola. Po co kolejna jak i tak nie ma chętnych do ćwiczeń na tych brudnych klamotach.
mors
mors 15.04.2021, 08:06
Bardzo dobry pomysł żeby w końcu zagospodarować rekreacyjnie teren obok domu kultury. W lecie przebywają tam tłumy.

Pozostałe