Do strażaków w Dębicy już nie zadzwonisz

  • 15.04.2021, 07:53 (aktualizacja 15.04.2021, 13:12)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Do strażaków w Dębicy już nie zadzwonisz Fot. Pexels z Pixabay
Wszystkie zgłoszenia będą kierowane do centrali w Rzeszowie. Wczoraj przestał istnieć dębicki numer 998.

Do tej pory dzwoniąc pod 998 zgłaszający problem był łączony z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy. Tam oficer dyżurny podejmował decyzję, jaką jednostkę wysłać do konkretnego zdarzenia i przekazywał dyspozycję dalej. Od wczoraj każde zgłoszenie trafia do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Rzeszowie. Teraz to dyspozytor stamtąd będzie decydował o tym, jakiej służbie przekazać zgłoszenie.  Strażacy z Dębicy otrzymają zgłoszenie w formie elektronicznej z Rzeszowa i zdecydują, jakie działania należy podjąć w danym przypadku oraz jakie siły i skąd, skierować na miejsce zdarzenia. .

- Ale w sytuacjach wyjątkowych, takich jak powódź, zawiadomienie o potrzebie interwencji może trafić do jakiejkolwiek centrali wojewódzkiej, nawet dajmy na to w Gdańsku - mówi mł. bryg. Wiktor Porada z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy.

 

Czytaj także: Ponad 30 interwencji strażaków

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wkurzony
wkurzony 15.04.2021, 22:11
Bez sensu!
Co dobre to popsuje dobra zmiana!
Hydrant
Hydrant 15.04.2021, 14:50
To samo z karetka. Dawniej dzwoniłeś nawet jak byłeś w miejscu, które ciężko po adresie zidentyfikowac mówiłeś mniej więcej gdzie to jest jak dojechać, znaki szczególne, zwłaszcza w sytuacji bardzo stresowej, a lokalny dyspozytor dobrze wiedział o co chodzi i gdzie kierować medyków. Teraz odbiera to dyspozytor nie wiem skąd, masz mu adres podać nawet jak jesteś w środku lasu i nie masz pewności czy to już miejscowość x czy y, a jednak swojemu to zawsze wytłumaczysz, że za np. mostem w miejscowości X trzecia dróżka po lewej i trafiali bezbłędnie bo znają te tereny.
ochotnik OSP KSRG.
ochotnik OSP KSRG. 15.04.2021, 09:36
Trochę bez sensu.
Jednak Strażacy z PSP Dębica mają większą znajomość pobliskich gmin, jednostek oraz sprzętu i doświadczenia strażaków.

Dyspozytor z Rzeszowa, pewnie nie bardzo.
Czas pokaże.
lib
lib 15.04.2021, 08:37
To jest chore !!!!
Marek
Marek 15.04.2021, 08:26
Nic dobrego. Zobaczymy jak będzie działać spodziewam się masę błedów. A szkoda Dębiccy strażacy reagowali zazwyczaj najszybciej i najdokładniej.

Pozostałe