Na razie na Mościckiego jest dziura na dziurze

  • 16.04.2021, 00:36 (aktualizacja 16.04.2021, 00:46)
  • Tomasz Ratuszniak
Na razie na Mościckiego jest dziura na dziurze Na Mościckiego aż prosi się o remont nawierzchni.
Zbigniew Dobrowolski o remont ul. Mościckiego upomina się od lat. Niestety, jak twierdzi, bez skutku.

- Nawet się nikomu nie chce tu przyjechać, żeby dziury po zimie pokleić, a co dopiero mówić o remoncie - narzeka.

Tłumaczy, że odkąd naciska na urząd w tej w sprawie, a robi to, również za naszym pośrednictwem od blisko siedmiu lat, to wciąż jest zbywany. Rządzący jedynie obiecują, że wyremontują w końcu ulicę, przy której mieszka, ale nic takiego się nie dzieje.

- Najpierw burmistrz Szewczyk obiecywał. W tamtym roku znowu był Sieradzki i to samo, że jak kolej skończy swoje remonty, to miasto zacznie. I co? I nic. Teraz to by pewnie było, że jak się pandemia skończy - mówi mieszkaniec Mościckiego.

Mężczyzna dziwi się, że nikt jeszcze nie obciążył miasta za naprawę samochodu uszkodzonego na tej drodze pełnej dziur i wybojów.

Wiceburmistrz Jerzy Sieradzki twierdzi, że miasto już w sierpniu złożyło wniosek o dofinansowanie remontu ulic w tej części miasta. Nie tylko Mościckiego, ale i Metalowców. Wraz z odcinkami, które już zostały odnowione stworzą ciąg od ul. Świętosława, przez Mościckiego, do Metalowców i Sandomierskiej.

- To jest ogromna inwestycja, bo tam nie tylko trzeba zrobić drogi, ale też mostek, chodniki, ścieżki rowerowe, ale nawet pompownie wody deszczowej, co wiąże się z budową zbiornika podziemnego - tłumaczy wiceburmistrz dodając, że jej koszt to około 15 mln zł.

Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, o które miasto się stara, może wynieść 7,5 mln zł. Jeśli uda się je zdobyć (urzędnicy czekają na odpowiedź z ministerstwa) to przebudowa rozpocznie się w tym roku, a skończy w 2023.

Przeczytaj również: W miejscu fontanny mógłby powstać mini skatepark

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Cisza
Cisza 18.04.2021, 11:08
A gdzie poseł?
@
@ 18.04.2021, 18:06
Radzi o kolei.
Janek
Janek 17.04.2021, 05:37
A czemu ta droga taka kosztowna ? Za tyle milionów to można by całą masę dróg w mieście wyremontować. Albo wreszcie zrobić porządną trybunę na stadionie Wisłoki.
Ewa Jamiszka
Ewa Jamiszka 16.04.2021, 14:33
Ta droga to ten wariat BMW szarym jeździ seria 4 tam z tych nowych domów ,droga do 40kmh a on napewno ma lepiej strach z dzieckiem wracać
SWyborca
SWyborca 16.04.2021, 10:09
Takiego włodarza wybrali mieszkańcy takiego mają zażalenie za 2.5 roku przy wyborach
Józef S.
Józef S. 16.04.2021, 05:55
Aha czekają na decyzję ministerstwa...
A gdzie Pan Burmistrz się udał, żeby wesprzeć tą ważną sprawę? Był w Warszawie lub choćby w Rzeszowie ?
Pamiętam jak redakcja OL śmiała się ze starosty, że w dżinsach i pikowanej kurtce i na dodatek przed drzwiami... Z siebie się lepiej pośmiejcie, że wspieracie takiego gospodarza miasta, który nawet pojechać nie ma gdzie.....
tv
tv 16.04.2021, 18:29
Tak tak. Jakby burmistrz był z pisu to wszystko było zrobione. Tylko za co? Burmistrz wnioskował o pieniądze ale jak pis rozdaje tylko swoim to trudno o finanse. Rozdają nie swoje, tylko nasze podatki i jeszcze dzielą według klucza partyjnego. Kurtka musiał pojechać i przypilnować bo już swoim nie wierzy czy co?
@
@ 18.04.2021, 11:06
Szczera prawda, tylko dla swoich, bo tyle wystarczy, żeby wygrywać wybory.
Józef S.
Józef S. 16.04.2021, 22:44
Ojojoj....
A to Burmistrz nie jest prawie z PiSu? Nie jest czasem szefem POrozumienia JG czyli koalicjanta PiSu czyli ZP?
Biedaczysko wnioskował i jemu nie rozdali ? Jarek mu nie dał? Stefan nie załatwił?
I pechowo nie rozdali mu naszych podatków?
A jak w tamtym roku dostał prawie 5 mln z RFIL to nie było z podatków? To nie PiS mu dał? Wtedy był wielkim fachowcem i napisał super wnioski ?
Z kurtką jest zaś tak żałosne, że szkoda komentować...
ditto
ditto 16.04.2021, 11:34
On czeka aż mu Gowin przywiezie. Jak poparcie w wyborach.
Wyborca
Wyborca 16.04.2021, 10:08
Brawo szczera prawda! W mieście brudno jak nigdy obiecanki i lans na FB oto władza naszego miasta a nasz kochany OL milczy

Pozostałe