W pilzneńskim liceum powstanie klasa dla piłkarzy

  • 18.04.2021, 23:57 (aktualizacja 19.04.2021, 00:05)
  • Tomasz Ratuszniak
W pilzneńskim liceum powstanie klasa dla piłkarzy Umowę na początku zeszłego tygodnia podpisali dyrektor liceum Jolanta Rębis i Marcin Kudłacz, prezes KS Legion. fot. Urząd Miejski w Pilźnie.
Umowę w tej sprawie szkoła podpisała z klubem Legion Pilzno.

Jolanta Rębiś, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Pilźnie przyznaje, że o utworzeniu klasy sportowej myślała, wraz ze swoją kadrą, już w zeszłym roku.

- My mamy świetne zaplecze sportowe. Salę gimnastyczną, siłownię, boisko i to wszystko stoi niewykorzystane - przekonuje.

Projekt zaczął nabierać tempa kiedy w sprawę zaangażował się Wojciech Sztorc, nauczyciel WF, a zarazem trener piłkarzy Legionu Pilzno. Okazało się bowiem, że w klubie jest wielu chłopców, którzy kończą szkołę podstawową i chcieliby grać dalej w Legionie. Tyle tylko, że ucząc się np. w Tarnowie musieliby tracić przynajmniej dwie godziny na dojazdy. A nie wyjeżdżając i chodząc do szkoły w Pilźnie zaraz po lekcjach będą mogli iść na trening. Dodatkowo w klasie sportowej będą mieć aż dziesięć godzin WF tygodniowo. Pod warunkiem oczywiście, że zaliczą egzamin sportowy, który będzie przepustką do niej.

Jolanta Rębiś liczy, że klasa ta będzie strzałem w dziesiątkę. Podobnie musieli myśleć przedstawiciele Starostwa Powiatowego godząc się na jej utworzenie i Marcin Kudłacz, prezes KS Legion Pilzno, podpisując akt współpracy.

- W czerwcu będzie nabór, bo cała rekrutacja przesunęła się o dwa miesiące, i wtedy zobaczymy, jakie będzie zainteresowanie. Ja jestem dobrej myśli, choć nie chciałabym zapeszyć - przyznaje Jolanta Rębiś.

Przeczytaj również: Planują przebudowę 17 przejść dla pieszych w powiecie. W tym 5 w Dębicy

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ad
ad 19.04.2021, 14:02
Lechia Sędziszów, Lechia Sędziszów, Lechia Sędziszów !

Pozostałe