Internetowe banki głosów coraz popularniejsze. Kto z nich korzysta?

  • 17.04.2021, 20:24
  • Źródło: Artykuł zewnętrzny
Internetowe banki głosów coraz popularniejsze. Kto z nich korzysta?
Banki głosów online są obecnie bardzo popularne i chętnie wybierane przy realizacji wielu projektów wymagających nagrań lektorskich. Co zadecydowało o ich popularności? Kto najczęściej korzysta z tego typu serwisów?

Jak działa bank głosów online?

Internetowe banki głosów to specyficzny rodzaj serwisów online, które działają najczęściej przy studiach nagraniowych. Ich głównym celem jest gromadzenie nagrań lektorskich różnych osób, które są gotowe do podjęcia zlecenia na wykonanie nagrania tego typu.

Obecnie bank głosów online jest najwygodniejszym sposobem, aby znaleźć odpowiedniego lektora do wykonania nagrania. Kiedyś bazy tego typu dostępne były tylko stacjonarnie, ale obecnie nie ma już potrzeby osobistego udawania się do studia, aby tam zaleźć lektora. Można zrobić to samodzielnie, korzystając z dostępnego online serwisu.

W bankach głosów można znaleźć wielu lektorów – także tych profesjonalnych, których można usłyszeć w telewizji. Do wyboru jest także wielu amatorów, którzy dopiero rozpoczynają pracę głosem i poszukują nowych klientów. Wobec tego wybór jest spory, a dzięki dostępności bazy online znalezienie właściwej osoby staje się jeszcze łatwiejsze.

 

Kto najczęściej używa banków głosów?

Internetowe banki głosów najczęściej stosowane są przez agencje zajmujące się realizacją reklam na zlecenie swoich klientów. Poszukują w nich wtedy odpowiednich osób do odczytania przekazu do reklamy radiowej, telewizyjnej, nadawanej w galeriach, sklepach.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby bank głosów został użyty przez osobę, która sama pragnie zlecić reklamę lub też zajmuje się innym projektem wymagającym lektora, na przykład wykonaniem nagrania do automatycznej sekretarki czy prezentacji firmowej.

Zatem banki głosów dostępne są dla każdego, kto chciałby otrzymać profesjonalne nagranie wykonane przez lektora – także bez konieczności zamawiania go u pośrednika, na przykład agencji reklamowej.

Jak przebiega zamówienie nagrania w banku głosów online?

Aby zamówić nagranie przez bank głosów, w pierwszej kolejności konieczne jest wybranie odpowiedniego lektora. Można zrobić to też przy pomocy specjalnych filtrów, które pozwalają na łatwe określenie parametrów jego głosu.

Następnie, po wybraniu odpowiedniej osoby, można od razu przekazać do banku głosów swoje zlecenie. Jest ono realizowane przez współpracujące studio nagraniowe, które kontaktuje się ze wskazanym lektorem i wykonuje razem z nim nagranie. Może być ono również uzupełnione o inne elementy dźwiękowe na zamówienie, na przykład muzykę, efekty. Gotowe nagranie przekazywane jest do klienta.

Artykuł zewnętrzny

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe