Przejrzyj stare albumy i archiwum rodzinne

  • 22.04.2021, 00:00
  • Tomasz Ratuszniak
Przejrzyj stare albumy i archiwum rodzinne fot. Urząd Miejski w Pilźnie.
Wszystko po to stworzyć Cyfrowe Archiwum Fotograficzne miasta i gminy Pilzno.

Jego pomysłodawcy wychodzą z założenia, że czas pandemii sprawił, iż więcej czasu niż zwykle spędzamy w domach, a co za tym idzie mamy więcej czasu, by przeglądać rodzinne archiwa. Dlatego zwracają się do mieszkańców o przeglądnięcie rodzinnych zbiorów fotograficznych oraz domowych archiwów w poszukiwaniu fotografii, które ukazują życie kulturalne i społeczne miasta i gminy Pilzno na przestrzeni lat: sześćdziesiątych, siedemdziesiątych, osiemdziesiątych, oraz dziewięćdziesiątych, a także XXI wieku.

- Być może ktoś z was bądź wasi rodzice lub dziadkowie, sfotografował siebie lub członków swojej rodziny podczas uroczystości, występów z czasów szkolnych czy świąt parafialnych - podpowiadają.

Co ważne, organizatorom akcji nie chodzi o oryginalne zdjęcia. Nie zamierzają ich wypożyczać, chyba, że byłaby to wygodniejsza forma dla ich właściciela. Wolą jednak skany, czyli wersje cyfrowe. Przesyłać je można na adres mailowy: [email protected]

Gdyby ktoś jednak nie miał możliwości zeskanowania zdjęć, lub nie wiedział, czy zdjęcia spełniają kryteria archiwum, kontaktować się powinien z Krzysztofem Kosowskim, który zajmuje się przygotowaniem archiwum. Można to zrobić poprzez jego profil na facebooku, lub pisząc na adres: [email protected]

Zdjęcia zbierane będą tylko do maja. Przesyłając je godzimy się na ich wykorzystanie, choć możemy jednocześnie zastrzec sobie anonimowość. Zdjęcia, jak zapewniają organizatorzy akcji, trafią na stronę internetową Urzędu Miejskiego w Pilźnie, bądź do publikacji wydawanych przez urząd bądź podległe mu podmioty.

- W ten sposób fotograficzny dorobek mieszkańców w formie cyfrowej uda się zachować dla przyszłych pokoleń - przekonują urzędnicy.

Przeczytaj również: Jeśli ją znajdziesz, lepiej nie podnoś!

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe