Jej nóżki były w gipsie już w piątym tygodniu życia

  • 22.04.2021, 14:19 (aktualizacja 22.04.2021, 14:24)
  • Janusz Grajcar
Jej nóżki były w gipsie już w piątym tygodniu życia
Dziewczynka ma nieco ponad rok, a już tak dużo przeszła.

Iga Jaros urodziła się w listopadzie 2019 r. w Dębicy. Tuż po przyjściu na świat lekarze zdiagnozowali u niej rzadką nieuleczalną chorobę, jaką jest artrogrypoza. Dzieci nią dotknięte mają najczęściej zniekształcone ręce, łokcie, barki, ale też stopy, kolana i biodra. A tylko nieliczne ośrodki na świecie podejmują się ich leczenia.

Wrodzona sztywność stawów w przypadku Igi objawia się wzmożonym napięciem mięśniowym oraz przykurczem nadgarstków i kolan. Choroba dotknęła również bioder i stóp. To oznacza, że dziewczynka zacznie chodzić później niż jej rówieśnicy.

- Od piątego tygodnia życia miała założone na nóżkach gipsy. Obecnie ma ortezy - mówi mama Agnieszka Jaros.

Rodzice chcą zrobić jednak wszystko, co jest możliwe, by pomóc córce. Kolejnym etapem terapii będzie operacja stóp i stawów biodrowych.

Iga wymaga nie tylko specjalistycznego leczenia oraz zaopatrzenia ortopedycznego. Aby mogła normalnie funkcjonować potrzebuje stałej, intensywnej rehabilitacji, która jest podstawowym lekiem w walce z tą chorobą.

I to właśnie na ten cel przeznaczone zostaną pieniądze zebrane z 1 procenta. Można go przekazać za pośrednictwem Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą, KRS 0000037904,
cel szczegółowy 37328 Jaros Iga.

Idze można pomóc też w inny sposób. Na Facebooku działa strona Licytacje dla Igi. Dołączyć do niej może każdy chętny, wystarczy kliknąć przycisk Dołącz do grupy i poczekać na odpowiedź.

Po akceptacji można już przystąpić do licytowania wystawionych przedmiotów. Można też oczywiście samemu coś wystawić, byleby było to zgodne z regulaminem aukcji.

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe