Dębiccy licealiści rośliny chcą uprawiać piętrowo i z aplikacją

  • 24.04.2021, 00:16
  • Tomasz Ratuszniak
Dębiccy licealiści rośliny chcą uprawiać piętrowo i z aplikacją
Jeden grant grupa z II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy już zdobyła, teraz walczy o kolejny.

Katarzyna Fus, Paulina Żmuda, Michał Michoń, Hubert Bień i Michał Pietrucha, pod opieką nauczycielki biologii - Małgorzaty Ostrowskiej, biorą udział w ogólnopolskim konkursie Projektanci Edukacji, ogłoszonym przez Wydawnictwo Edukacyjne Nowa Era.

Projekt pod nazwą Grow me up, na który zdobyli grant w wysokości 1 000 zł zakłada budowę i wykonanie testów wielopiętrowej uprawy roślin sterowanej aplikacją.

Z założenia ma on za zadanie ograniczyć powierzchnię uprawy i zużycie materiałów, przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności wzrostu roślin.

- Jeżeli pomysł uprawy Grow me up zyskałby na uznaniu, znalazłby inwestorów, to hodowle wielopiętrowe mogłyby okazać się wielkim przełomem dla współczesnego rolnictwa, a także ogromnym krokiem naprzód w walce z panującym na świecie głodem - tłumaczą pomysłodawcy.

Jeżeli ich projekt okaże się najlepszy to mają szansę na Złoty Grant w wysokości 2 000 zł.

Przeczytaj również: Naprawią im sztandar i zapewnią transport na uroczystości

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ciekawy
Ciekawy 24.04.2021, 12:48
A po studiach wrócą do Dębicy?
realista
realista 24.04.2021, 22:43
tak, po resztę rzeczy osobistych

Pozostałe