Ich zjedzenie może doprowadzić do zapalenia opon mózgowych lub sepsy

  • 26.04.2021, 10:06
  • Tomasz Ratuszniak
Ich zjedzenie może doprowadzić do zapalenia opon mózgowych lub sepsy fot. GIS
Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed spożywaniem parówek z szynki Pikok Pure sprzedawanych w sieci sklepów Lidl. W jednej z partii tego produktu wykryto bakterię Listeria monocytogenes wywołującą chorobę zwaną listeriozą. U osób z obniżoną odpornością może ona doprowadzić do zapalenia opon mózgowych, mózgu i sepsy.

Pełna nazwa wycofanego z obrotu produktu to: Pikok Pure Parówki z szynki 250 g. Jego producentem jest Sokołów S.A. Oddział w Czyżewie, ul. Zarębska 48, 18-220 Czyżew, a produkt sprzedawany jest w sieci sklepów Lidl.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
pomocnik szefa kuchni
pomocnik szefa kuchni 26.04.2021, 17:02
Kontrola sanitarno-weterynaryjna powinna wyłapać tą partię zanim trafiła do dystrybucji...Jest to produkt o krótkiej przydatności do spożycia bez względu na datę wydrukowaną na opakowaniu. Kupione parówki są konsumowane w dniu zakupu lub następnym. Te które trafiły do handlu już nie istnieją.

Pozostałe