Marzena Kowalska przeszła na emeryturę. Nowym dyrektorem Monika Rojek-Kałek

  • 27.04.2021, 11:40 (aktualizacja 27.04.2021, 12:07)
  • Tomasz Ratuszniak
Marzena Kowalska przeszła na emeryturę. Nowym dyrektorem Monika Rojek-Kałek fot. Urząd Miejski w Dębicy.
Marzena Kowalska, po 40 latach pracy i 18 latach kierowania Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną, przeszła na emeryturę. Od dziś obowiązki dyrektora MiPBP pełnić będzie Monika Rojek-Kałek, dotychczasowa naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego.

Spotkanie, podczas którego władze miasto podziękowały Marzenie Kowalskiej za wieloletnią pracę, odbyło się wczoraj. Od dziś jej obowiązki przejęła Monika Rojek-Kałek.

- Pani Monika Rojek-Kałek to kompetentny i wieloletni pracownik samorządowy, który od kilkunastu lat zajmuje się tematyką szeroko rozumianej promocji i kultury. Jestem przekonany, że nowa dyrektor pokieruje i wykorzysta swoje wykształcenie, doświadczenie oraz potencjał do skutecznego i otwartego funkcjonowania miejskiej i powiatowej biblioteki – tłumaczy burmistrz Mariusz Szewczyk.

Monika Rojek-Kałek, jak podaje Urząd Miejski, jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ukończyła także studia podyplomowe na kierunku RP oraz Zarządzenie i Audyt na UJ oraz Zarządzanie Bezpieczeństwem i Higieną Pracy na Politechnice Krakowskiej. Od 2007 roku pracuje w dębickim Ratuszu. W 2008 roku objęła stanowisko naczelnika Wydziału Promocji.

W latach 2010-2014 pełniła funkcję radnej powiatowej, a w latach 2014-2019 była prezesem Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły „Kwiatek” przy Zespole Szkół nr 2  w Dębicy. Odznaczona m.in. Medalem „Pro Patria” oraz Medalem Związku Kombatantów RP.

Przeczytaj również: Radni zdecydują, czy miasto przejmie cmentarz parafialny

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Starosta
Starosta 05.05.2021, 09:17
A czy nowa Pani dyrektor ma wykształcenie biblioteczne. Jest śledztwo do zrobienia na miarę wpisów radnego z Krakowa
Ciekawski
Ciekawski 03.05.2021, 12:32
Ho, ho zwyczajna informacja, a tyle hejterowskich komentarzy. Nudzicie się czy ktoś ma ewidentny ból głowy.
wieloletni czytelnik
wieloletni czytelnik 03.05.2021, 12:08
A ja mam takie nieodparte wrażenie, że nieprzychylne komentarze o nowej Pani Dyrektor są efektem frustracji osób pominiętych w nominacji. Nowa osoba to nowe pomysły, obiektywne spojrzenie i ciekawsza przyszłość. Czas pokaże jak ta instytucja kulturalna będzie się dalej rozwijać.
Ela
Ela 30.04.2021, 12:04
Bywam często w tej bibliotece i widzę jak się zmieniła na przestrzeni lat- z późnego PRL-u na nowoczesną bibliotekę. Pani poprzednia Dyrektora także Pani Magda i dziewczyny tam pracujące ile włożyły sił i serca żeby mieć się czym pochwalić w powiecie. I nagle "władza" i sama Pani z "kultury" wchodzą na przysłowiowego gotowca dodam Pani bez pojęcia w pracy w Bibliotece -szok !!! oczywiście admin tego nie puści bo to uwłacza.
Dębiczanka.
Dębiczanka. 29.04.2021, 09:34
Takiego wyboru z nadania mógł dokonać tylko ktoś, kto nie bywa w bibliotece, bo nie czyta książek. Biblioteka to coś więcej niż przechowalnia dla zbytecznych urzędników.
A kierunkowe wykształcenie z zakresu bibliotekoznawstwa i informacji naukowej ta kandydatka posiada?
Tyle fantastycznych bibliotekarek jest w tej bibliotece a tu nominuje się spadochroniarza.
Konkursów na wolne stanowiska już się nie przeprowadza.
Szkoda tej biblioteki, bo tyle pracy w jej funkcjonowanie i modernizację włożono.
A co na te decyzje burmistrza powie komisja kultury RM? Też temat zostanie przemilczony.
Niedługo dowiemy się kogo burmistrz usadzi na stołku dyrektora MOK?
mgr gotowania na gazie
mgr gotowania na gazie 03.05.2021, 22:32
Wykształcenie?W obecnym systemie ? Obajtkowe wystarcza. Dawniej to chociaż WUML sprawę załatwiał, dziś technikum rolnicze lub rachunkowości rolnej ląduje na ławach sejmowych. No i czasem rozbierane portfolio jak w znanym przypadku...
Bogdan
Bogdan 03.05.2021, 12:20
A czy dyrektor przedsiębiorstwa zna szczegóły dotyczące produkcji? nie, i nie musi się znać. Od tego ma odpowiednio wykwalifikowane kadry. Jego rolą jest zarządzanie. I tyle w temacie.
Stefek
Stefek 03.05.2021, 21:11
Drogi Bogdanie. Według mnie jesteś w dużym błędzie. Jak można zarządzać kadrą i przydzielać im zadania nie mając pojęcia o funkcjonowaniu przedsiębiorstwa czy nawet biblioteki ? Jeżeli jak twierdzisz dyrektor nie musi się znać na szczegółach funkcjonowania przedsiębiorstwa to wiedz, że dochodzi do sytuacji w której wykwalifikowane kadry zaczynają rządzić dyrektorem a nie odwrotnie. Nie twierdzę, że w tym przypadku tak będzie ale w każdej pracy należy mieć pojęcie o tym co się robi a niestety Pani Monika jest z całkiem innej bajki.
Bogdan
Bogdan 04.05.2021, 15:14
Tia, Drogi Stefku, faktycznie. Casus Pana Obajtka i Orlenu jest tego najlepszym przykładem.
Optymista
Optymista 30.04.2021, 23:10
Pan Szewczyk podziękował Pani Magdzie i tym wszystkim którzy pracowali żeby ta biblioteka była nowoczesna i funkcjonowała na takim poziomie. Władza która nie umie wykorzystać takich ludzi i docenić daleko nie zajdzie.
Ola
Ola 30.04.2021, 08:04
Radna Ożóg przewodnicząca komisji kultury będzie grzecznie siedzieć teraz bo w MOPSie córka zatrudniona.
Stefan
Stefan 28.04.2021, 10:34
A czy Ta Pani ma pojęcie o działaniu biblioteki bo chyba tak skoro bierze pod swoją opiekę wszystkie biblioteki w powiecie?
Stefek
Stefek 29.04.2021, 09:46
Stefan chyba zapomniałeś, że nie o "pojęcie" w tym wszystkim chodzi. To polityka Panie - to polityka.
Cd
Cd 27.04.2021, 22:49
Trudno nazwać to awansem. Raczej zwykłym przesunięciem. Pytanie po co?
dc
dc 28.04.2021, 13:05
oszczęność w UM, przy okazji jedna pensja naczelnika mniej w budżecie
grand
grand 27.04.2021, 22:14
Świetny awans.
III piętro
III piętro 27.04.2021, 21:23
Podobno jedna radna z frakcji ma zostać naczelinikiem.
TS
TS 27.04.2021, 18:57
Odpowiednia osoba na to stanowisko. Gratulacje!
Ciekaw
Ciekaw 27.04.2021, 17:06
A kto zajmie miejsce tej pani w UM?
peszek
peszek 27.04.2021, 20:27
Nikt, Szewczyk zakazał zatrudniania do 2023 r.
Admirał
Admirał 27.04.2021, 18:45
No chyba jeszcze są władze w tym mieście które podejmują decyzje. W biznesie szef powołuje sobie współpracowników w urzędzie chyba jest tak samo?
czytelnik
czytelnik 27.04.2021, 17:05
I to ma być awans? Śmiechu warte...
Bot
Bot 27.04.2021, 18:31
Dokładnie
Aga
Aga 27.04.2021, 15:12
PiS zawsze będzie się doszukiwać drugiego dna.
Top
Top 27.04.2021, 14:50
Ale degradacja
agathie
agathie 27.04.2021, 13:10
Burmistrz pozbywa się ludzi kojarzonych z PiS z UM?
do agathie
do agathie 27.04.2021, 16:03
to awans dla Pani Moniki wiec raczej docenia ich pracę, proszę zapytać Pani Moniki
Zgryz
Zgryz 27.04.2021, 15:10
Jesli ktos zostaje dyrektorem to trudno to nazwac pozbywaniem sie ludzi ::-//
ladies night
ladies night 27.04.2021, 20:26
Czasem mechanizm tzw. awansu/kopa w górę działania. A tajemnicą poliszynela jest, że różne frakcje, triumwiraty w ratuszu są...
Polan
Polan 27.04.2021, 18:33
Dyrektorem... biblioteki?... Z naczelnika promocji to jednak degradacja
Mathie
Mathie 27.04.2021, 14:50
A kogo się,, pozbył" jeszcze?
slav
slav 27.04.2021, 20:26
Dopiero zobaczymy... Już były próby w wydziałach na II piętrze...
J@N3K
[email protected] 27.04.2021, 12:50
Chyba chodziło o kierunek PR (Public Relations) na nie RP?
Jestwm za
Jestwm za 27.04.2021, 12:41
Dobry wybór panie Szewczyk
w