Fotoradar już stoi. Jedni się cieszą, inni nie

  • 29.04.2021, 20:16
  • Grzegorz Król
Fotoradar już stoi. Jedni się cieszą, inni nie
Po kilku latach do Brzeźnicy powrócił fotoradar. Czy teraz będzie bezpieczniej?

Nowy fotoradar został ustawiony tuż przy przejściu dla pieszych, na wysokości brzeźnickiej szkoły. O to, by takie urządzenie się tam znalazło walczyli od lat mieszkańcy tego sołectwa.
- Radni, sołtys, nawet komitet zajmujący się poprawą bezpieczeństwa w tej miejscowości się zawiązał - mówi zastępca wójta gminy Dębica Jacek Drobot.
Wcześniej fotoradar w Brzeźnicy był. Znajdował się trochę wcześniej, jadąc od strony Dębicy. Potem zmieniły się przepisy, urządzenie przestało spełniać wymagania i zostało wyłączone. Ale maszt ze skrzynką nadal był, podobnie jak oznakowanie. To działało na kierowców, którzy łuk obok komisariatu policji pokonywali z mniejszą prędkością. Zwłaszcza ci spoza powiatu, którzy nie mieli pojęcia, że fotoradar jest nieczynny. Potem zostało wszystko usunięte, a po przebudowie drogi Dębica-Mielec nowe urządzenie nie powstało.

Sołtys Brzeźnicy Lech Żurek, nie kryje zadowolenia z tego, że fotoradar powrócił.
- Dawno już miał być. Bardzo dobrze, że jest - mówi.
Dodaje, że oczywiście są i tacy, którzy z tego się nie cieszą.
- Ale to są ci, którzy fotoradaru muszą się bać, bo jeżdżą jak wariaci. Ci co wiedzą jak się powinno jeździć nie muszą się go obawiać - podkreśla Lech Żurek.
Efekty ustawienia fotoradaru już widać. I to mimo tego, że nie został jeszcze włączony.
- Mrugają już czerwone światełka, mrugają - śmieje się sołtys Lech Żurek, opisując reakcje kierowców, którzy po wyjściu z łuku zauważą fotoradar i natychmiast hamują.
W Brzeźnicy regularnie dochodzi do wypadków. Niestety część z nich kończy się tragicznie. Natężenie ruchu na drodze wojewódzkiej jest ogromne, a nie wszyscy kierujący pamiętają, jaka prędkość obowiązuje w terenie zabudowanym. Dlatego Lech Żurek jest przekonany, że fotoradar ostudzi zapędy kierowców.
Nie wiadomo jeszcze kiedy urządzenie zacznie działać. Jacek Drobot mówi, że zakończyło się już opracowywanie organizacji ruchu. Potem dokument trafi do policji, a po siedmiu dniach od tego momentu fotoradar zostanie włączony.
Będzie mierzył prędkość - tak, jak poprzedni - tylko kierowców jadących od strony Dębicy. Przestawienie go w drugą stronę będzie niemożliwe ze względu na ukształtowanie terenu w tym miejscu.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tomek
Tomek 02.05.2021, 11:59
Kto ma dzieci w tej szkole to się cieszy. Nieraz tam na piechotę przechodzę i aż strach bierze jak tiry pędzą szczególnie niestety od strony Mielca.
MIsiek
MIsiek 30.04.2021, 23:58
Fotoradar ma kase robic a nie poprawiać bezpieczenstwo.
hahahahaha
hahahahaha 30.04.2021, 03:41
Wybudujcie jeszcze przed tym przejsciem rondo no i moze szlaban to juz bedzie komplet.Przeciez nikt tam szybko nie jezdzil bo to jest technicznie niemozliwe akurat w tym miejscu.Widac jakich mamy madrych radnych i zarzadzajacych gmina.
pozory
pozory 30.04.2021, 09:59
dokładnie to sa tylko pozorne działania kacyków

Pozostałe