Trwa medalowa passa Joanny Świątek

• 01.05.2021, 10:02 (aktualizacja 01.05.2021, 10:32)
  • Janusz Grajcar
Na Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Lublinie pływaczka UKP Gryf Dębica wywalczyła brązowy medal.

Nasza zawodniczka stanęła na starcie w finale na 50 m stylem motylkowym. Pokonała go w czasie 27,02 s, dając się wyprzedzić tylko Annie Dowgiert (Warta Poznań) - 26,34 i Kornelii Fiedkiewicz (Juvenia Wrocław) - 26,83.

W Lublinie Joanna Świątek popłynęła w finale A także na 100 m delfinem. Z czasem 1:01,58 zajęła siódmą pozycję. Bardzo dobrze spisały się również jej klubowe koleżanki. Katarzyna Fara została sklasyfikowana na piątej pozycji na 50 m stylem grzbietowym (29,27), a Dominika Kulaga na tym samym dystansie była szósta (29,52).

Dobrą formę Joanna Świątek prezentowała już podczas ostatnich zawodów z cyklu Grand Prix Polski w Warszawie. Triumfowała na 50 m motylkiem (27,19), a na dwukrotnie dłuższym dystansie była druga. Według punktacji FINA została najlepszą delfinistką tych zawodów.

Zdarzyło się jej to zresztą po raz drugi w krótkim odstępie czasu. Dwa tygodnie wcześniej bowiem na pływalni w Lublinie, tej samej zresztą, gdzie rozgrywane są mistrzowska Polski, również mogła cieszyć się z tego zaszczytu. Zapewniła go sobie trzecim miejscem na 100 m i czwartym na 50 m (27,15).

Bardzo miłe chwile w tym sezonie Joanna Świątek przeżywała również w grudniu. Podczas Mistrzostw Polski 17-18-latków zdobyła złoty medal. Wtedy triumfowała z czasem 26,41 s, a areną Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów była również pływalnia w Lublinie.

Jej trenerem na basenie jest Kacper Fara. Podobnie jak koleżanki i koledzy z klubu współpracuje także z trenerem mentalnym Norikiem Koczarianem.