Banery na budynku starostwa

  • 01.05.2021, 10:29 (aktualizacja 02.05.2021, 10:17)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Banery na budynku starostwa
Jeden upamiętnia rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, drugi postać kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 - W symboliczny sposób Powiat Dębicki przypomina wybitną postać historii państwa polskiego, oraz niezwykle ważne dla polskiej państwowości wydarzenie.
Uchwałą Sejmu i Senatu RP prymas Stefan Wyszyński został patronem 2021 roku. W ten sposób władza ustawodawcza Rzeczypospolitej oddała hołd Prymasowi Tysiąclecia, wyrażając pamięć, szacunek i wielkie uznanie dla całego jego życia i dokonań. W 2021 roku obchodzona będzie 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci kardynała - pisze na swoim facebookowym profilu starosta Piotr Chęciek.

Dodaje, że  papież Franciszek ogłosił datę  uroczystości  beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wyznaczył  ją na 12 września tego roku. Starosta podkreśla także, że decyzją Sejmu - rok 2021 ustanowiony został  Rokiem Konstytucji 3 Maja. 

 

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
frajer
frajer 03.05.2021, 11:27
Ale to są puste gesty. Dlaczego? Bo na murach symbole polskości, a tłuszcza codziennie wybiera wspieranie obcego kapitału w tak prostych gestach jak choćby regularne kupowanie coca-coli, lecha, okocimia, nałęczowianki czy wedla. A istnieją polskie odpowiedniki. Symbole nas nie wzmocnią jako gospodarki.
obatel
obatel 03.05.2021, 00:18
za swoje pieniądze może sobie wieszać i niech zapłaci za wynajęcie powierzchni ile starostwo na tym zarobilo
bvr
bvr 02.05.2021, 22:53
A ile to kosztowało ? Wywiesić baner przez 3 dni i do kosza...
Józef S.
Józef S. 03.05.2021, 09:13
A ile kosztuje wystawienie opery na 3 maja ?? 2 występy i do kosza..... Co to za durna dyskusja w ogóle...
Nie wszystko trzeba szacować wartością pieniądza. Bardzo dobrze ze powiat w ten sposób przypomina o ważnych wydarzeniach. To lepsze niż wystawa w muzeum do którego niestety nikt prawie nie chodzi czy w galerii co do której istnienia podejrzewam, że nasi mieszkańcy mają jedynie pojęcie związane z handlem przy Nosala....
Dobry przekaz w centrum miasta. Bardzo dobra inicjatywa. Jak powisi do końca roku to wiele dzieci zapyta swoich rodziców czy dziadków:
co to za Pan na budynku?
albo co to ta konstytucja?
Najlepiej skrytykować i te bzdury o pieniądzach pisać.
malarz
malarz 03.05.2021, 12:01
a rodzic odpowiedzą - Megalomania na cudzy koszt, to się zamaluje
Rodzic
Rodzic 03.05.2021, 14:27
To chyba twoi...... bo większość wytłumaczy kim był Ksiądz Prymas i dlaczego Konstytucja 3 Maja była i jest ważna dla Polski.
wacej
wacej 03.05.2021, 16:32
Tak, to taki ważny dokument, który nigdy nie wszedł w życie. Spowodował wojne z Rosją i drugi rozbiór Polski...
Targowica
Targowica Wczoraj, 09:45
1795 III Rozbiór Polski - 123 lata niewoli!
wiecej swarów
wiecej swarów Wczoraj, 13:08
nie ma czym się chwalić.
qazi
qazi 03.05.2021, 10:38
A ja jestem obywatelem tego miasta i chcę wiedzieć ile to kosztowało. Wolałbym aby te pieniądze przeznaczono na pomoc ubogim albo niepełnosprawnym osobom.
Snax
Snax 03.05.2021, 14:30
To idź się zapytaj, przecież to nie tajemnica. Powiat akurat wydaje na osoby niepełnosprawne najwięcej w historii a pewnie nawet i województwa. Buduje szkołę specjalną za 26 milionów złotych. Ubogimi zaś zajmuje się MOPS GOPS i Caritas.
siwy
siwy 03.05.2021, 16:31
Widać tajemnica skoro starostwo nie podało tej informacji na swojej stronie. Może podasz te kwoty jakie idą na niepełnosprawnych ? Szkoła specjalna dotyczy tylko dzieci, niekoniecznie niepełnosprawne. Pomoc MOPSU, haha, niezły żart...
Snax
Snax 04.05.2021, 00:05
A skąd ja mogę wiedzieć. A co masz na myśli pisząc, że szkoła specjalna dotyczy dzieci niekoniecznie niepełnosprawnych to pojęcia nie mam.
Byłeś kiedykolwiek w obecnym budynku tej szkoły? Nie ? To polecam. Ja byłem i uważam, że wysiłek finansowy jaki ponosi powiat za przyczyną obecnego starosty - mimo że niestety z pisu....- jest wart najwyższego uznania. O mops pytaj zaś burmistrza miasta niejakiego Szewczyka. Choć nie wiem czy odpisze, bo zazwyczaj pytania traktuje jako hejt.....
piko
piko 04.05.2021, 10:34
Człowieku, jeśli pomoc niepełnosprawnym ograniczasz tylko do uczniów szkoły specjalnej to gratuluję ograniczonych horyzontów. Każda pomoc dla tych osób jest lepsza niż pieniądze na jakiś baner reklamujący Konstytucję, która nie weszła w życie i doprowadziła do wojny z Rosją i rozbiorów.
Snax
Snax 04.05.2021, 22:27
Ograniczonych horyzontów człowieku poszukaj sobie w lustrze.
Powiat ma swoje zadania i je realizuje a jednym z tych zadań jest prowadzenie szkoły specjalnej. Jakoś wczesniej tyle lat nikogo nie interesowały warunki w jakich te dzieci sie uczyły. Dopiero nowy starosta postawil sobie za cel poprawe tych tragicznych warunkow i w ciągu roku pozyskal na ten cel 15 milionow zlotych. Szkola juz stoi i ma byc oddana do uzytku za rok.
Zrob ty cos najpierw podobnego a pozniej pisz te swoje bzdury.
piko
piko 2 dni temu, 11:19
Ne potrafisz czytać ze zrozumieniem jak widzę. Prowadzenie szkoły to obowiązek starostwa więc łachy nikomu nie robią...Szkoda tylko pieniędzy na baner, to kasa w błoto do realizacji megalomańskich pomysłów jakiejś osoby.
Snax
Snax 2 dni temu, 19:44
To ty nie umiesz czytac ze zrozumieniem. Jakos przez dziesiątki lat nikomu nie przeszkadzaly nedzne warunki w jakich uczyly sie dzieci i nikt nie wybudował dla nich szkoly zeby mialy godne warunki. I nie jest obowiazkiem starostwa postaranie sie o 15 mln zlotych na ten cel.
Tobie sie bannery nie podobaja a ja jestem zachwycony. Ot demokracja.
piko
piko Wczoraj, 12:20
Przez dziesiątki lat to nie było środków z UE "znafco" historii. Dzieci uczy się niecała setka w tej szkole, a niepełnosprawnych jest kilka tysięcy w powiecie. Jeśli to są wszystkie zasługi powiatu na rzecz niepełnosprawnych (jakoś innych nie wymieniasz) to naprawdę nędznie ta pomoc wygląda.
Snax
Snax Wczoraj, 16:37
Co ty znafco powiesz.
To Polska nie jest w UE juz 17 rok, a wcześniej nie korzystała ze środków przedakcesyjnych?
PFRON pojawił sie wczoraj i nie było tak ze finansował blisko 100% budowy ośrodkow szkolno wychowawczych czy szkół specjalnych?
Nie było nigdy środków z pieniędzy rządowych czy ministerstwa edukacji?
To może zorientuj się najpierw ile tego typu ośrodków zbudowano czy wyremontowano w naszym województwie w ciągu tych 17 lat a później pisz te bzdury.
Ta szkoła jest bardzo ważne dla środowiska osób niepełnosprawnych, gdybyś miał o tym pojecie to nie pisałbyś o niej z takim lekceważeniem.
Za zdrowie obywateli w tym potrzeby osób niepełnosprawnych odpowiada zaś państwo polskie a nie powiat.
piko
piko Wczoraj, 19:57
Haha, środki przedakcesyjne, było tego co kot napłakał na 38 milionowy kraj, a w pierwszej perspektywie unijnej , która nas objęła niewiele więcej... Czy ja gdzieś piszę z lekceważeniem o tej szkole ? Piszę tylko, że powiat robi g... więcej na rzecz niepełnosprawnych, a wydaje pieniądze na banerki. A jest ustawowo zobowiązany do wspierania osób niepełnosprawnych, zapoznaj się lepiej z ustawą o Samorządzie Powiatowym. (Art. 4 ust 1 pkt 5)
psychiatra
psychiatra 02.05.2021, 15:46
No tak, jak nie flaga Polski walczącej na MKSie to teraz to.
Józef S.
Józef S. 02.05.2021, 18:24
A co? Przeszkadzało Ci kiedy nad Dębicą powiewała biało czerwona? Teraz Ci znowu przeszkadza Konstytucja 3 Maja czy Kardynał Wyszyński?
Mi właśnie brakuje flagi w MKS a dzisiaj zauwazylem, ze nawet na autobusach juz nie ma chorągiewek.

Pozostałe