Granat leżał w przydomowym ogródku

  • 02.05.2021, 10:19
  • Grzegorz Król
Granat leżał w przydomowym ogródku
Dwa razy w tym tygodniu przyjechali do nas saperzy z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa. Najpierw odwiedzili Głowaczową, a także Dębicę.

Wczoraj (1.05) saperzy przyjechali na ul. Wiejską w Dębicy, gdzie w przydomowym ogródku znaleziona została pamiątka po II wojnie światowej. Był to granat F-1 produkcji radzieckiej. Kilka dni wcześniej, bo w poniedziałek 26 kwietnia saperzy przyjechali także do Głowaczowej. Tam także czekał na nich granat, tyle że moździerzowy, kaliber 81 mm. Oba niewybuchy zostały zabrane na poligon w Nowej Dębie, gdzie saperzy je wysadzili.

Nie ma tygodnia, by z powiatu dębickiego nie wpłynęło do rzeszowskiego patrolu saperskiego choćby jedno zgłoszenie o niebezpiecznych przedmiotach z czasów wojny. Zwłaszcza w okresie od wiosny do jesieni, kiedy prowadzonych jest wiele robót ziemnych. Sporo granatów, czy pocisków znajdują też rolnicy w trakcie obrabiania pól. W przypadku znalezienia niewybuchu nie należy go ruszać i natychmiast trzeba poinformować o tym fakcie policję.

Czytaj także: Pijany kierowca ujęty dzięki świadkowi

Grzegorz Król

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe