Piorun uderzył w budynek. Pracowity dzień strażaków - zdjęcia

  • 02.05.2021, 20:51 (aktualizacja 03.05.2021, 11:52)
  • Grzegorz Król
Piorun uderzył w budynek. Pracowity dzień strażaków - zdjęcia Fot. OSP Żyraków.
Kilkanaście wyjazdów do różnych zdarzeń odnotowali dzisiaj strażacy z całego powiatu dębickiego. Usuwali połamane drzewa, naniesiony na drogi muł, a także pracowali przy rozbiórce dachu budynku, w który uderzył piorun.

Zgłoszenie o tym ostatnim zdarzeniu strażacy otrzymali o godz. 13:19. Na miejsce - do Woli Wielkiej - skierowani zostali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Dębicy, a także ochotnicy z Żyrakowa, Straszęcina, Woli Wielkiej i Góry Motycznej. Ci ostatni dojechali na miejsce, kiedy uporali się z innym zgłoszeniem, dotyczącym zalanej piwnicy w Straszęcinie. I nie był to ich ostatni wyjazd tego dnia. O godz. 17:14 strażacy z OSP w Paszczynie otrzymali informację o powalonym drzewie, które zawisło na liniach energetycznych. Minutę później ta sama jednostka dostała kolejną informację. Tym razem chodziło o uszkodzony słup oświetleniowy na autostradzie A4. Oprócz nich w akcji udział brali strażacy zawodowi z Dębicy oraz ochotnicy z Pustyni.

O godz. 17:45 strażacy z OSP w Pilźnie wyjechali do usunięcia powalonego drzewa na ul. Żeromskiego w swojej miejscowości.  Siedem minut później do strażaków z Góry Motycznej dotarła informacja o powalonym na drogę drzewie w Wiewiórce.

Siedem zastępów straży zostało wysłanych do zdarzenia drogowego na autostradzie A4, na wysokości Ostrowa. Na miejscu działali strażacy z KP PSP w Dębicy (2 zastępy), KP PSP w Ropczycach (2 zastępy) oraz OSP Pustynia, OSP Paszczyna i OSP Lubzina. Utrudnienia trwały na pasie w kierunku Rzeszowa.

To tylko część z podejmowanych przez strażaków w dniu dzisiejszym interwencji. A na tym może nie być koniec. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie przewiduje, że silne podmuchy wiatru do 80 km/h, mogą występować u nas do północy.

Czytaj także: Granat leżał w przydomowym ogródku

Grzegorz Król

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe