Partia Razem, KOD i kontrmanifestanci na Rynku - zdjęcia

  • 26.06.2017, 14:42 (aktualizacja 26.06.2017, 15:09)
  • Grzegorz Król
Partia Razem, KOD i kontrmanifestanci na Rynku - zdjęcia
Dwanaście osób związanych z Partią Razem oraz Komitetem Obrony Demokracji wzięło udział w manifestacji na dębickim Rynku, wyrażając poparcie dla przyjmowania uchodźców. Zdecydowanie więcej było przeciwników przyjmowania przez Polskę tych, którzy uciekają z Syrii, ale również z innych krajów, które nie są ogarnięte wojnami.

Zanim jeszcze rozpoczęła się manifestacja, kontrmanifestanci podeszli do przedstawicieli KODu i Razem. Dyskutowali, mocno gestykulując. Później ci, którzy chcieli posłuchać, jakie argumenty mają zwolennicy przyjmowania uchodźców, nie mieli takiej możliwości. Kontrmanifestacja, w której udział wzięli kibice dębickiej Wisłoki oraz inni mieszkańcy miasta i powiatu - łącznie ok. 40 osób, skutecznie zagłuszała przemówienia m.in. Elżbiety Kurowskiej, rzeczniczki prasowej podkarpackiego KOD. Momentami można było jedynie usłyszeć, że podczas wojen w Polsce, także nasi rodacy uciekali do innych krajów, a te przyjmowały ich chętnie. Manifestujący swoje poparcie dla uchodźców mieli także banery z hasłami. Na jednym z nich można było przeczytać: Chopin też był uchodźcą.

Bardziej słyszalni byli przeciwnicy przyjmowania uchodźców. Wielu z nich podkreślało, że nie chcą w Polsce tego, co dzieje się we Francji, czy też w Anglii.

- To ilu jest popierających uchodźców pokazuje, jak bardzo Polacy nie chcą ich u nas - mówił jeden z przyglądających się manifestacji mężczyzn.

Ostatecznie jedna i druga grupa rozeszła się po ok. piętnastu minutach.

Grzegorz Król

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
krzysztof
krzysztof 02.07.2017, 20:28
komitet obrony DARMOZJADOW ....
Adam M
Adam M 29.06.2017, 14:19
"Kto nie był ni razu człowiekiem,
Temu człowiek nic nie pomoże".
Przy okazji
Przy okazji 29.06.2017, 16:22
Stosujac odpowiedzialnosc zbiorowa? Ktorzy kanclerze niemieccy , ilu spośród nich, poczawszy od antypolaka Bismarcka podczas swoich rzadow bylo wobec nas pozytywnie nastawionych? Ktorych rzady nie zawieraly elementow kulturkampf?
stanislaw
stanislaw 28.06.2017, 08:28
Byly nie tak dawno SDM - ilu pielgrzymow wlacznie z pania Kurowska zabrali na nocleg pod swoj dach? Ciekaw jestem czy tak chetnie zabraliby emigrantow lub pozwoli budowac domy dla nich obok swoich?
takie 2 proste pytania.
buebue
buebue 27.06.2017, 07:53
12 osob :) dobrze ze mozna ich byo policzyc. Myslaem ze bedzie milion dwiescie. Tak zogranizowana manifestacja jak w dzien kobiet.
vanad
vanad 26.06.2017, 23:01
Nic nie jest dane nam na stałe, pokój w naszej części Europy może prysnąć w ciągu doby. Wtedy byłoby bardzo sprawiedliwie, gdyby za nasze podejście do ludzi w potrzebie cały świat wypiął się na Polaków. Życie bywa czasem sprawiedliwe, więc może kiedyś tego doczekamy.
Elżbieta Kurowska
Elżbieta Kurowska 26.06.2017, 22:26
Mała uwaga. Kiedy opowiadałam historię Kamala, Panowie wykazali się dużą cierpliwością i prawie nie słychać było okrzyków. Może dlatego, że mówiłam do nich, a nie czytałam z kartki? A może zaciekawiła ich trochę jedna z prawdziwych historii, a znam ich znacznie więcej?... Od razu odpowiem, że mój dom jest otwarty dla uchodźców i poczyniłam wiele kroków, żeby przyjąć matkę z małym chłopcem. Na próżno. Pewnie ten sześcioletni chłopiec, którego ojciec został zakatowany w więzieniu Asada, to terrorysta :-(
Stary KaeS
Stary KaeS 27.06.2017, 22:24
Szanowna Pani,
chyba byliśmy gdzieś indziej, a mówimy o tym samym. Mało osób słuchało tej przypowieści. Wybaczy Pani, ale dlaczego pomijacie tragedie dzieci polskich? Bądźcie na tyle odważni i wyraźcie protest, żądając zadośćuczynienia Polakom za krzywdy, które spotkały ich ze strony choćby Niemiec Historia, tragedie, dzieci polskich dzieci nie są aż tak medialne? Są za białe? Czy może to, iż niektórzy aktywiści z kręgu kultury KOD swoją przeszłością w sposób pośredni/bezpośredni byli współodpowiedzialni za niehumanitarne wobec Rodaków działania (w tym wypadku działań systemu komunistycznego to dotyczy).
Spośród wielu przykładów, dowodów które w sposób jasny i stanowczy mówią o tym, że nie mamy najmniejszych powodów aby przyjmować obcych z Afryki (proszę nie odwoływać się do kwestii religijnych - mnie to nie dotyczy) rewolucyjna propozycja, która powinna w innym świetle Was, znacznie lepiej pozycjonować (gdyby ten wpis nie ujrzał światła dziennego, na tym portalu, to na pewno są inne, które propozycji nie ocenzurują). Zatem:
Macie Państwo doświadczenie w pisaniu protestów, uświadamianiu różnych organizacji, obcych rządów o łamaniu praw obywatelskich w obecnej Polsce. Chyba Waszemu zadowoleniu opinia o Polsce i Polakach nie jest pozytywna. Część z Was twierdzi, że nie to jest istotą działań a wskazanie na totalitarne kroki władz - mając na uwadze to co wyżej, definiowanie i rozpoznawanie ograniczania wolności, nie powinno części aktywu przynosić problemu.
Bardzo dobrze jesteście ekonomicznie, finansowo zorientowani w utrzymaniu uchodźców, obciążeniach jakie mogą być poniesione przez podatników, tych którzy wytwarzają przychód narodowy (samo przyjęcie do swoich domów/mieszkań nie jest z tym tożsame), sugerując że nie jest to suma w sposób istotny dolegliwa dla budżetu Polski.
Mając na uwadze niepodważalny fakt, tego że Polska nie otrzymała od Niemiec odszkodowań za wszelkie straty poniesione w wyniku II wojny światowej, nie powinno być problemem wyliczenie przez ekspertów finansowych będących mocnym ramieniem opozycji, czy też KOD - u, sumy ile obecnie Niemcy zalegają Polsce z tego tytułu. Można taką wartość podzielić na każdego obecnie żyjącego Polaka. Iloczyn członków KOD - u i kwoty jaka przysługuje na każdego Polaka niech znajdzie się na kolejnym złożonym przez Was doniesieniu do władz UE, itp. Dalej - aby nikt nie posądził Państwa o niemoralne dążenie do pozyskania pieniędzy, cedujcie - każdy z osobna te środki na osoby, których przybycia żądacie. Czy proste rozwiązania wymagają filozofii? W trosce o Polskę to uczynicie... przecież.
tred
tred 27.06.2017, 18:14
A wystawi Pani fakturę za przyjęcie uchodźców? :)
Ghala
Ghala 26.06.2017, 16:23
Zwlaszcza do Niemiec na przymusowe roboty na piec lat i do dzis nikt nie zaplacil a zdrowie potracili 8
BarmanNasut
BarmanNasut 26.06.2017, 15:32
No i niestety widac odradzający się w kraju agresywny nacjonalizm. Kilku chłopaków kojarzę (na bezrobociu siedzą) i widocznie ktoś tu szuka raczej kibolskich wrażeń gdyż sezon piłkarski się jeszcze nie zaczął i na derby naszego miasta trzeba będzie poczekać.
Bez hipokryzji
Bez hipokryzji 27.06.2017, 02:10
Zaznaczenie że kojarzy się kilka osób z podkreśleniem (choć nigdy takiej pewności się nie posiada) statusu bezrobotnych, rozumiem ma ich w kształtujących się opiniach dyskredytować? Taka równowaga degradująca swoich wobec tych co mają przybyć? Taaak godna najgłębszego uznania postawa/ocena dokonana przez człowieka oświeconego wyzbytego stereotypów, zaszufladkowania. Ktoś tu raczej chciał szukać i legitymizować poparcie dla wszystkiego co niepolskie to z samego założenia lepsze. Bo u nas to chamstwo, brak szacunku dla wszystkich. Tak! Z tym się zgadzam. Głęboką zadrą w kształtowaniu się postaw społecznych musiało mieć atakowanie starszych kobiet, wyśmiewanie je, dokonane w ramach demokratycznego głosowania - ostracyzmem definiowanym. WZIĄĆ BABCI DOWÓD! Jest czas siewu i czas zbioru. Państwo ma realizować zadania obywateli. Na wyrost niech kto inny sponsoruje exodus ludzi którzy od stuleci wrośli w swój ojczysty krajobraz. Taka poniekąd przejściówka, Izba Dziecka. Dlaczego mamy być obciążani i ponosić pochodne wyniszczającej rasistowskiej, agresywnej polityki, działań wszelakiego wyzysku, jakie wobec afrykańskiego kontynentu stosowali najeźdźcy kolonizatorzy... No pasaran!
Deb
Deb 26.06.2017, 21:21
Taki jestes mocny zza monitora? Trzeba bylo przyjsc, bylbys 13tym zwolennikiem, chyba ze siedzisz w domu na zasilku lub za bardzo boisz sie pokazac swoj ryj. Lewactwo to choroba psychiczna dążąca do swojej autodestrukcji, kazdy normalny czlowiek w tym kraju o tym wie jakie zło niesie islam. Nie trzeba być kibicem.
piotr
piotr 26.06.2017, 15:31
wódz partii Rozem podobny do Giertych z grÓbasnym głosem był? Tych różowych od tęczy, lewków nie potrzeba w Dębicy !!
hary kalahan
hary kalahan 26.06.2017, 15:13
Rozumiem że zwolennicy przyjmowania uchodźców mają już przygotowane dla nich miejsca w swoich domach i mieszkania oraz środki na ich utrzymanie
Mieszkaniec
Mieszkaniec 26.06.2017, 16:14
To akurat bezsensowny argument, bo od realizacji powierzonych zadań jest państwo. Jest to element demokracji.
Polecam bardzo dobry tekst odnośnie słabości tego argumentu (nie mylić z faktem, że również jestem przeciwnikiem przyjmowania o czym pisałem niżej) autorstwa Migalskiego:
http://www.rp.pl/Rzecz-o-polit…
też mieszkaniec
też mieszkaniec 26.06.2017, 18:17
Własnie demokracji. 90% Polaków jest przeciwnych.
Więc jaka słabość argumentu? Chyba twoja mentalna. Sam sobie przeczysz.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 26.06.2017, 20:35
Nie zrozumiałeś tekstu - trudno.
Jest wprost wytłumaczone na czym polega bezsens i miałkość Twojej argumentacji.
też mieszkaniec
też mieszkaniec 26.06.2017, 21:25
Jak zwykle tylko ty zrozumiałeś.
Ciekawe czasy nastały gdzie takie miernoty umysłowe jak ty mają większość ...
Mieszkaniec
Mieszkaniec 27.06.2017, 09:37
Inwektywy, które stosujesz upewnią czytelników, że nie warto podejmować z Tobą dyskusję.
Niepotrzebnie zwiększyłeś grupę internetowych troli.
też mieszkaniec
też mieszkaniec 27.06.2017, 17:58
Jakie inwektywy? Prowokujesz tutaj swoimi "subtelnymi" tekstami. Potem słówka typy: bezsens, miałkość. A na końcu: och ach jakie inwektywy. Jaki to ja pokrzywdzony jestem. Każdy czytelnik widzi kto tutaj jest trollem. Na takie zagrywki to sobie dzieci nabieraj. m jak mareczku.
Kimon
Kimon 26.06.2017, 15:30
Tak, w twojej parafii do ktorej chodzisz co niedzielę
Mieszkaniec
Mieszkaniec 26.06.2017, 15:03
Różnica jest taka, że nasi wyjeżdżający rodacy nie wysadzali się w powietrze w przyjmujących ich krajach, nie siedzieli i lenili się czekając na pomoc socjalną, nie przysługiwało im prawo do sprowadzania całych rodzin itd.
Ale czego oczekiwać od ludzi, którzy są KODziarzami czy sfrustrowaną lewicą.
OLI
OLI 27.06.2017, 13:21
jeden sfrustrowany z lewicy juz tak sie nakrecił, ze się chyba nie odkręci
zetex
zetex 26.06.2017, 23:08
Polak w 1881 r. zamordował cara Aleksandra II, a w 1901 syn polskich imigrantów Prezydenta USA. A tej bzdury, że wszyscy Polacy zagranicą są pracowici jak pszczółki to nawet komentował nie będę.

Pozostałe