Wielkie porządki w Straszęcinie

  • 04.05.2021, 09:16 (aktualizacja 04.05.2021, 11:22)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Wielkie porządki w Straszęcinie
Mieszkańcy Straszęcina po raz kolejny pokazali, że potrafią zadbać o swoją miejscowość.

Inicjatorami akcji sprzątania wsi byli: sołtys Andrzej Wielgos i Rada Sołecka. Ale do sprzątania licznie przyłączyli się także mieszkańcy, przede wszystkim ci zrzeszeni w działających tu organizacjach i stowarzyszeniach:  Koło Gospodyń Wiejskich im. Księżnej Heleny Jabłonowskiej, OSP Straszęcin, Dziecięca Akademia Strażacka i Stowarzyszenie Mój Straszęcin. .

- Budującym i miłym zaskoczeniem było  przybycie dużej liczby młodzieży, która bardzo chętnie pomagała i z uśmiechem na twarzy była mocno zaangażowana - mówi radna Elżbieta Drąg.

I podkreśla, że popularność takich akcji dowodzi, że  mieszkańcom zależy na estetyce wsi. Niestety, nie brakuje też takich, którzy z porządkiem są na bakier. Uczestnicy sprzątania Straszęcina zebrali dwa kontenery rozmaitych odpadów.  Za to teraz jest czysto nie tylko w centrum wsi, bo społecznicy dotarli także na jej obrzeża. 

Agnieszka Majba-Pochwat

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe