Schronisko zamknięte do jesieni. Będzie remont

  • 04.05.2021, 22:41
  • Tomasz Ratuszniak
Schronisko zamknięte do jesieni. Będzie remont
Dębickie koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta dostało 130 000 zł na jego przeprowadzenie.

W ten sposób Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zdecydowało się wesprzeć remont budynku przy ul. Słonecznej, w którym mieści się schronisko dla bezdomnych mężczyzn.

- Jeżeli teraz go nie wyremontujemy, to za parę lat już nie będzie czego ratować. Bo ten budynek się osuwa i pęka - przekonuje Anna Wójcik, szefowa towarzystwa.

Dlatego potrzebne jest zabezpieczenie pękających fundamentów, jak i samej skarpy. Dopiero wtedy będzie można myśleć o tym, by doprowadzić do porządku popękane ściany wewnątrz budynku. Za pieniądze z ministerstwa chce też przebudować jeden z pokoi i stworzyć tam izolatorium.

Schronisko zostało zamknięte już 30 kwietnia, a przebywające w nim osoby zostały przeniesione do drugiego budynku towarzystwa przy ul. św. Brata Alberta. Remont potrwa do jesieni.

Przeczytaj również: Wszystkie wnioski przeszły. Przebudują 25 przejść dla pieszych

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe