201 mieszkań w Dębicy. Wkrótce wystartuje nabór!

  • 05.05.2021, 13:46 (aktualizacja 05.05.2021, 14:07)
  • Janusz Grajcar
201 mieszkań w Dębicy. Wkrótce wystartuje nabór!
11 maja rusza nabór na 201 mieszkań przy ul. Ratuszowej w Dębicy. To inwestycja realizowana przez PFR Nieruchomości S.A. w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego.

Najemcy będą składali wnioski za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie internetowej www.debica.mdr.pl. Termin składania wniosków upływa 31 maja br.

Inwestycja w Dębicy to osiedle trzech 4-kondygnacyjnych budynków, które pomieszczą 201 mieszkań o zróżnicowanej strukturze – od kawalerek po lokale czteropokojowe. Średnia powierzchnia mieszkań wyniesie 51 mkw. Na osiedlu przewidziano także 201 miejsc postojowych. Inwestycja zostanie przekazana do najmu w czwartym kwartale 2021 roku.

– Ruszamy już z czwartym naborem w tym roku i kolejne 201 mieszkań niebawem znajdzie swoich najemców. Jednym z największych atutów tej inwestycji jest niewątpliwie doskonała lokalizacja – niemal w centrum miasta. Wybudowanie osiedla w tym miejscu nie byłoby możliwe bez współpracy z dębickim samorządem, bowiem to włodarze miasta zaproponowali działkę przy ul. Ratuszowej. Jestem przekonana, że w tych wykończonych pod klucz lokalach zamieszkają rodziny, które zwiążą swoją przyszłość właśnie z tym miejscem – wskazuje członek zarządu PFR Nieruchomości S. A. Krystyna Wąchała-Malik.

Podobnie jak w innych lokalizacjach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego – w Dębicy nabór najemców składa się z dwóch etapów. Pierwszy to zebranie wniosków, które od 11 maja będzie można wypełnić na stronie internetowej  www.debica.mdr.pl. Po zebraniu wniosków samorząd przygotuje listę aplikujących uszeregowanych w kolejności od największej do najmniejszej liczby uzyskanych punktów.

Zgodnie z treścią uchwały na najwięcej punktów mogą liczyć ci, którzy nie są właścicielami mieszkania ani domu jednorodzinnego oraz obecni lokatorzy mieszkań komunalnych, którzy zdecydują się je zwolnić. Premiowane będą również rodziny z dziećmi, osoby odprowadzające podatek dochodowy w Dębicy czy też zatrudnione na terenie powiatu dębickiego oraz posiadacze książeczek mieszkaniowych założonych przed październikiem 1990 roku. 

– Nowe mieszkania przy ulicy Ratuszowej, które powstały w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus, czekają już na swoich najemców. Nabór wniosków ruszy niebawem. Zachęcam wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z kryteriami i zasadami naboru. W razie pytań zapraszam do kontaktu z pracownikami Urzędu Miejskiego, którzy służą pomocą i odpowiedzą na pytania związane z rekrutacją. Dołożymy wszelkich starań, aby nabór został przeprowadzony sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej ważnej dla miasta i mieszkańców inwestycji – podkreśla burmistrz Mariusz Szewczyk.

W ramach drugiej części naboru – za którą odpowiada spółka PFR Nieruchomości – najemcy zostaną zweryfikowani pod kątem zdolności czynszowej tzn. czy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto np. pensja z tytułu umowy o pracę, jak również dodatkowe dochody np. świadczenie 500+, na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Ponadto, każdy potencjalny najemca będzie sprawdzany w BIG Infomonitor oraz w Krajowym Rejestrze Długów.

Czytaj także: U nas strefy już nie będzie. Panek wycofał się z Dębicy

Janusz Grajcar

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
rewas
rewas 05.05.2021, 15:23
Kawaler, bez dzieci, niepijący dostanie jakieś dodatkowe punkty ?
as
as 05.05.2021, 17:07
Nie wygłupiaj się kaczyński.
rewas
rewas 05.05.2021, 22:52
Nawet nie palę i nie mam kota
Maciek Słonecznik
Maciek Słonecznik 05.05.2021, 14:50
A jakie będą opłaty za mieszkania? średnia opłata w innych miastach wynosi 24 zł/m2 za czynsz co daje wyższe kwoty niż mieszkania wynajmowane z rynku... jak to ma wspomóc biedniejszych ?
lux
lux 05.05.2021, 18:21
mają kasę z 500 plus zrobią 3 dzieci i mają na czynsz jak znalazł
pseudoznawca
pseudoznawca 05.05.2021, 14:24
Bardzo jestem ciekawy jakim zainteresowaniem będzie cieszyć się ta oferta. Dla ubogich to ona nie jest. Prawie 30 zł za m.kw czyli za mieszkanie 50 m.kw 1500 zł plus opłaty za media. To chyba nie rozwiązanie problemów mieszkaniowych potrzebujących. Taka oferta jest dobra dla tych co pracują na czarno. Bank im nie daje kredytu to skorzystają na takiej ofercie. Osoby średnio zarabiające nadal zostaną bez oferty. Takie ceny najmu są na wolnym rynku. No ale Dębica to dziwna kraina jeżeli chodzi o rynek nieruchomości. Zobaczymy co będzie!

Pozostałe