Materace piankowe czy sprężynowe?

  • 05.05.2021, 14:09
  • Źródło: Artykuł zewnętrzny
Materace piankowe czy sprężynowe?
Podczas wyboru materaca większość osób waha się pomiędzy dwoma najpopularniejszymi modelami – piankowymi i sprężynowymi. Czym różnią się te produkty? Jakie mają zalety, a jakie wady? Które sprawdzą się najlepiej?

Materace sprężynowe

Materace sprężynowe cieszą się ogromną popularnością i goszczą w wielu domach. Sprawia to przede wszystkim atrakcyjna cena. Trzeba mieć jednak na uwadze, że materace sprężynowe różnią się między sobą konstrukcją. Zasadniczo, wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje: bonellowe, kieszeniowe oraz tzw. multipocket. Pierwsze składają się z połączonych ze sobą sprężyn, które tworzą siatkę. W pozostałych są one pozamykane w oddzielnych „kieszonkach”, co pozwala na stworzenie dopasowanej konstrukcji. Materace bonellowe często należą to tanich i dostępnych modeli. Choć kieszeniowe i multipocket są droższe, wyróżniają się naprawdę dobrym dopasowaniem oraz wysoką żywotnością – zdecydowanie większą niż w przypadku bonellowych. Konstrukcja pozwala także na stworzenie stref twardości, co zwiększa komfort nocnego wypoczynku, a także korzystnie wpływa na nasze zdrowie.

Materace piankowe

Materace piankowe przez lata zdobyły szerokie grono zwolenników. Sprawia to przede wszystkim ich wypełnienie, które zapewnia korzystne wsparcie dla całego ciała oraz wygodny wypoczynek. Pod terminem „materace piankowe” kryją się przede wszystkim modele wyprodukowane z wykorzystaniem poliuretanu. Najczęściej wykorzystywane są trzy rodzaje – tradycyjna, wysokoelastyczna oraz termoelastyczna. Każda z nich ma inne właściwości, różnią się też ceną. Do najpopularniejszych należy pianka zwykła oraz wysokoelastyczna – przede wszystkim ze względu na niższą cenę. Materace z tego materiału często także mają strefy twardości, co pozytywnie przekłada się jakość snu oraz wygodę. W przypadku wysokich wymagań pod kątem dopasowania dobrym rozwiązaniem może być również materac z pianki termoelastycznej, który dopasowuje się do krzywizn ciała pod wpływem temperatury.

Materace hybrydowe

Materace piankowe i kieszeniowe dają zupełnie inne wrażenia z leżenia na nich. Wiele osób szuka jednak rozwiązania pośredniego – jednocześnie sprężystego i dającego optymalne wsparcie dla kręgosłupa. W takim przypadku doskonale sprawdzą się coraz popularniejsze modele hybrydowe. Pod tą nazwą kryją się produkty, które korzystają z kilku różnych rodzajów wypełnień, co pozwala uzyskać jak najlepsze oparcie dla całego ciała, a także takie właściwości jak odpowiednia cyrkulacja powietrza. Często spotykanym połączeniem jest konstrukcja sprężynowa zestawiona z pianką, co pozwala swobodnie korzystać z zalet obu rozwiązań. Taka opcja zadowoli nawet najbardziej wymagające osoby i pozwoli zapewnić jak najwyższy komfort snu. Niestety, minusem materacy hybrydowych jest ich zazwyczaj dość wysoka cena – w zamian jednak otrzymujemy produkt dla wymagających.

Jakie materace są najlepsze?

Zarówno materace sprężynowe, jak i piankowe mają swoich zwolenników. Które z nich jednak są najlepsze? Zależy to przede wszystkim od indywidualnych oczekiwań. Materace piankowe często zapewniają mniejszą sprężystość, jednocześnie jednak w zamian oferują mocne dopasowanie do krzywizn ciała i dobrą cyrkulację powietrza. Wiele zależy też od konkretnego producenta czy modelu. Przed zakupem dobrze jest zapoznać się z ofertą topowych producentów, przykładowo tutaj: https://domar.pl/sklep/materace-dla-ciebie/. Najlepiej jednak jest sprawdzić również cechy konkretnego modelu osobiście, razem z osobą towarzyszącą, która podpowie nam, czy nasze ciało odpowiednio układa się podczas leżenia. Dzięki temu możemy mieć pewność, że wybrany przez nas materac – niezależnie od tego, czy o konstrukcji sprężynowej, czy jest wykonany z pianki – sprawdzi się idealnie.
Artykuł zewnętrzny

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe