Naprawę sieci już zaczęli, ale kopać nie będą

  • 05.05.2021, 15:08 (aktualizacja 05.05.2021, 15:28)
  • Tomasz Ratuszniak
Naprawę sieci już zaczęli, ale kopać nie będą Prace przy ul. Brzegowej.
W marcu przyszłego roku zakończy się przebudowa 6,2 km sieci kanalizacji sanitarnej w Dębicy.

Przebudowa i renowacja istniejącej sieci należącej do Wodociągów Dębickich odbywać będzie się metodą bezwykopową. Realizacją inwestycji wartej ponad 4 mln zł zajmą się trzy firmy.

Tą, której przypadł w udziale największy, bo liczący aż 3,8 km odcinek jest spółka Hydrobud z Latoszyna. Firma ta pracować będzie na ulicach: Bojanowskiego, Cmentarnej, Grunwaldzkiej, Konarskiego, Leśnej, Łysogórskiej, Sobieskiego, Szaley Groele, Świętosława, Wielopolskiej i Rondo, a także na Rynku i na osiedlu Matejki.

Firma Instbud z Nieznanowic, która już rozpoczęła prace, przeprowadzi renowację sieci o długości 1,7 km przy ul. Brzegowej, Rzecznej i Łąkowej.

0,7 km przy ul. Rzeszowskiej i Wielopolskiej przebuduje spółka Blejkan ze Szczecina. Za nadzór inwestorski odpowiada Piotr Mazur z krakowskiej firmy Mazprok.

Przeczytaj również: U nas strefy już nie będzie. Panek wycofał się z Dębicy

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe