Zmarła Zdzisława Burdzy

  • 06.05.2021, 14:44 (aktualizacja 06.05.2021, 15:07)
  • Grzegorz Król
Zmarła Zdzisława Burdzy
W wieku 84 lat, w środę 5 maja zmarła wieloletnia przewodnicząca Rady Osiedla nr 10 Świętosława.

Zdzisława Burdzy funkcję przejęła po Jerzym Polniaszku. Od 2010 do 2019 roku nieprzerwanie szefowała radzie, załatwiając wiele istotnych dla osiedla spraw. Zawsze wsłuchiwała się w problemy mieszkańców, przyjmowała od nich wnioski i przedstawiała je władzom miasta podczas posiedzeń Rady Miejskiej w Dębicy.

- Inicjowała też wiele rzeczy, była bardzo zaangażowana w swoją pracę - mówi Adam Kosela, który ze Zdzisławą Burdzy pracował w RO Świętosława.

Oprócz szefowania radzie Zdzisława Burdzy związana była także z Ochotniczą Strażą Pożarną Dębica-Kędzierz. W 2015 roku wyróżniona została Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza, odznaczeniem nadawanym przez prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Przez rok pełniła również funkcję wiceprezesa zarządu ds. oświatowych w Placówce Wsparcia Dziennego działającej przy OSP Dębica-Kędzierz.

Pogrzeb Zdzisławy Burdzy odbędzie się jutro, tj. 7 maja. O godz. 13:30 w kościele św. Jadwigi rozpocznie się różaniec, a o 14 msza pogrzebowa, po której ciało zmarłej zostanie pochowane na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Cmentarnej w Dębicy.

Czytaj także: CBA weszło do urzędu. Sprawdzają przetargi

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe