Śnieżka wśród najlepszych pracodawców w Polsce

  • 06.05.2021, 15:41 (aktualizacja 06.05.2021, 15:45)
  • Informacja prasowa Śnieżna SA
Śnieżka wśród najlepszych pracodawców w Polsce Fot. Śnieżka SA
Polskie spółki Grupy Śnieżka wyróżniły się jako jedne z najbardziej dbających o pracowników firm w Polsce – wynika z rankingu „50 najlepszych pracodawców” magazynu „Wprost”. To drugi rok z rzędu, kiedy Śnieżka pojawia się w zestawieniu. Tym razem na 27. miejscu.

Spółki Grupy Śnieżka działające w Polsce są jedynymi przedsiębiorstwami z branży farb i lakierów, które znalazły się w gronie najlepszych pracodawców według kryteriów przyjętych przez redakcję. Polskie zakłady i biura Śnieżki są zlokalizowane: w Warszawie, w Brzeźnicy na Podkarpaciu oraz w Radomiu. W 2020 roku Śnieżka zadebiutowała na 49. pozycji na liście, a w tym roku poprawiła swoją lokatę o ponad 20 miejsc.
Tegoroczną edycję rankingu redakcja „Wprost” przygotowała w oparciu o informacje z 400 największych polskich firm. Podobnie jak w zeszłym roku kluczowym kryterium było to, jak firmy chronią swoich pracowników w dobie pandemii.
Pytania skierowane do działów kadr wziętych pod uwagę przedsiębiorstw dotyczyły m.in. zwolnień pracowników dokonanych w okresie pandemii lub planowanych w przyszłości (w tym grupowych), zmian w wysokości pensji pracowników czy liczby nowo zatrudnionych osób. Na potrzeby rankingu pytano również o liczbę wszystkich zatrudnionych oraz formę zatrudnienia. Brano również pod uwagę aktywność firm w dobie pandemii m.in. w zakresie udzielonego przez nie zewnętrznego wsparcia finansowego. Śnieżka w 2020 roku przeznaczyła na ten cel 1,1 mln zł, wspierając m.in. lokalne placówki medyczne i szkoły.
Twórcy rankingu podkreślają, że mimo wcześniejszych obaw polski rynek pracy odczuł pandemiczne problemy w mniejszym stopniu, niż się spodziewano. Według danych Eurostatu w marcu 2021 roku krajowa stopa bezrobocia (3,1%) była najniższa spośród państw unijnych. Część branż redakcja „Wprost” zalicza do wygranych i przegranych po pandemii, jednak wytwórcy farb i lakierów nie znaleźli się w żadnej z tych skrajnych grup.

Pandemia nas wzmocniła
Opublikowane w tym roku zestawienie potwierdza, że w polskich spółkach Grupy Śnieżka pracownicy mogą zachować poczucie stabilności nawet w trudnych czasach. Spółki utrzymały poziom wynagrodzeń, a ponadto wprowadziły środki ostrożności niezbędne, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom pracującym w biurach i zakładach produkcyjnych. Łącznie w trzech polskich spółkach Grupy: FFiL Śnieżka SA, Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. oraz Radomskiej Fabryce Farb i Lakierów SA zatrudnionych jest 860 pracowników.
– Jedną z podstawowych wartości, na których opieramy swoje działania, są ludzie. Zaangażowanie, wiedza i pasja zespołu pozwalają nam osiągać coraz to lepsze efekty i stawać się organizacją będącą benchmarkiem dla innych, czy to w kwestii prowadzenia biznesu, czy też tworzenia wspierającego i dającego możliwości rozwoju środowiska pracy. Zależy nam, aby także w tak wymagającym okresie, jak czas pandemii, nasi pracownicy mieli przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa, ale również ciągłej satysfakcji z pracy. Cieszymy się, że nasze zaangażowanie w tym obszarze jest odbierane tak pozytywnie – komentuje Patrycja Radwańska, dyrektor ds. zarządzania zasobami ludzkimi Śnieżka SA.

Informacja prasowa Śnieżka SA.

Informacja prasowa Śnieżna SA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
R
R 08.05.2021, 05:21
Ale bzdury!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozostałe