Nie żyje Janusz Ożóg

  • 07.05.2021, 21:18 (aktualizacja 07.05.2021, 21:58)
  • Tomasz Ratuszniak
Nie żyje Janusz Ożóg Janusz Ożóg zmarł w wieku 79 lat.
Dziś w wieku 79 lat zmarł Janusz Ożóg, działacz i animator kultury, kierownik domów kultury Śnieżka i Mors, pierwszy dyrektor Muzeum Regionalnego w Dębicy. Prywatnie mąż miejskiej radnej Joanny Ożóg. Wiadomość o jego śmierci podał Urząd Miejski w Dębicy.

Na scenie debiutował w 1957 roku w sztuce Posażna jedynaczka Jana Fredry syna.

Od 1961 roku pracownik Domu Kultury Gryf, przemianowanego potem na DK Śnieżka, od 1975 roku jego kierownik. Wystawiał w tej placówce widowiska teatralne, rewiowe, wodewile, był ich reżyserem, ale i konferansjerem. Przedstawienia te przez wiele lat cieszyły się popularnością, m.in. Od Straussa do dziś, Groch z kapustą, To idzie młodość.

Był konferansjerem zespołu Melodix, w tej roli przez 45 lat poprowadził w Dębicy setki, jeśli nie tysiące koncertów, przeglądów i jubileuszy. Także podczas wydarzeń sportowych, był m.in. spikerem na stadionie Igloopolu.

W 1981 roku został najpierw kierownikiem działu organizacji imprez, a rok później dyrektorem Domu Kultury Mors, w którym w latach 80-tych wystąpiły wszystkie liczące się gwiazdy polskiej piosenki i estrady. Przez 20 lat związany z Zespołem Pieśni i Tańca Igloopolanie, którego był konferansjerem i kierownikiem.

Od 1995 roku, po przejęciu DK Mors przez miasto, był kierownikiem tego Domu Kultury, działającego w strukturach MOK. Wraz z Mieczysławem Sadowskim założył zespół Bahtałe Roma (Szczęśliwi Cyganie), który odnosił sukcesy na scenach całego kraju, także podczas festiwalu w Ciechocinku.

W 2003 roku został dyrektorem utworzonego wtedy Muzeum Regionalnego; w 2007 odszedł z tego stanowiska na emeryturę.

Źródło: Encyklopedia Dębicy.

Przeczytaj również: 1 maja 1976 r. - przed trybuną honorową uczniowie Mechanika - zdjęcia

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Znajoma
Znajoma 08.05.2021, 09:53
Był dobrym człowiekiem i takim pozostanie w pamięci na pewno wielu mieszkańców. Spoczywaj w spokoju.

Pozostałe