Tydzień Bibliotek: w środę Miś Wojtek. Żołnierz II Korpusu

  • 11.05.2021, 22:33 (aktualizacja 11.05.2021, 23:00)
  • Tomasz Ratuszniak
Tydzień Bibliotek: w środę Miś Wojtek. Żołnierz II Korpusu fot. MiPBP.
Znajdziesz mnie w bibliotece - pod takim hasłem w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy odbywa się Tydzień Bibliotek 2021.

Dębicka odsłona XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek wystartowała 8 i potrwa do 15 maja.Większość wydarzeń z nią związanych odbywa się jednak online. Biblioteka przygotowała m.in. quizy dotyczące Konstytucji 3 Maja i patronów 2021 roku. 

Na stronie MiPBP obejrzeć można też prezentacje dotyczące dawnych bibliotekarzy i wystawy pt. Tatrzańska niepodległa. Samą wystawę oglądać można tak online, jak i w siedzibie MiPBP przy ul. Akademickiej 10.

Kolejną atrakcją Tygodnia Bibliotek będzie lekcja online pt. Miś Wojtek. Żołnierz II Korpusu, którą poprowadzi Maciej Rędziniak z IPN. Lekcja odbędzie się w środę 12 maja o godz. 10:00. W spotkaniu można wziąć udział po kliknięciu w link, który aktywny będzie 12 maja:  https://us02web.zoom.us/j/85951693741

A co jeszcze przygotowała biblioteka?

Filia nr 3 przygotowała listę przebojów „młodzieżówki” – promocja biblioteki i zbiorów bibliotecznych wśród młodzieży szkolnej Hufca Pracy w Dębicy. Filia nr 2 z kolei przygotowała cykl spotkań i zabaw z przedszkolakami „Książka moim przyjacielem- świętuj z nami”. Filia  nr 4 zaprasza m.in. do udziału w konkursie facebookowym na limeryk o bibliotece z okazji Międzynarodowego Dnia Limeryków oraz zachęca dzieci i rodziców do skorzystania z Bajkowej Fotobudki i zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Fotobudka będzie ustawiona na korytarzu w budynku przy ul. Cmentarnej 1 - czytamy na stronie MiPBP.

Przeczytaj również: Chcesz poćwiczyć? Wpadnij w środę do Jordana

 

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe