Prezesa OSP żegnały tłumy

  • 13.05.2021, 10:02 (aktualizacja 13.05.2021, 12:49)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Prezesa OSP żegnały tłumy
Rodzina, przyjaciele, strażacy zawodowi i ochotnicy, mieszkańcy Straszęcina wzięli wczoraj udział w pogrzebie Władysława Radzika, szefa powiatowych struktur OSP.

- Takiego pogrzebu Straszęcin nie pamięta. Ale Władysław Radzik dla wielu z nas był jak ojciec, traktował jak własne dzieci. Powtarzał, byśmy się szanowali nawzajem - mówi z płaczem Elżbieta Drąg z tutejszej jednostki OSP, radna gminna. 

Pożegnanie szefa OSP w powiecie odbyło się wczoraj na cmentarzu parafialnym w Straszęcinie. Przybyły poczty sztandarowe, czerwono zrobiło się od strażackich samochodów. Byli goście nie tylko z powiatu, ale też przedstawiciele władz strażackich z Warszawa i województwa. Przyjechała delegacja strażaków z Austrii, wieniec przysłali strażacy z Belgii. 

Władysław Radzik funkcję prezesa ZPOSP RP pełnił nieprzerwanie od 2008 roku. Był także członkiem Komisji ds. działań organizacyjnych Zarządu Głównego ZOSP RP, w 2017 roku został wybrany delegatem na Zjazd Krajowy. Oprócz działalności w OSP był również przedsiębiorcą. Zmarł 8 maja. 

Agnieszka Majba-Pochwat

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe