Noc Muzeów 2021: będą zajęcia muzealne, wystawa i pokaz slajdów

  • 13.05.2021, 22:43 (aktualizacja 13.05.2021, 23:06)
  • Tomasz Ratuszniak
Noc Muzeów 2021: będą zajęcia muzealne, wystawa i pokaz slajdów fot. Muzeum Regionalne w Pilźnie.
W przyszłą sobotę 22 maja o godz. 17:00 na placu przy Muzeum Regionalnym przy ul. Petrycego 8 w Pilźnie rozpocznie się tegoroczna edycja Nocy Muzeów.

O godz. 17:00 muzeum zaprosi najmłodszych na zajęcia muzealne zatytułowane W dawnym sklepie przed stu laty... Będą one realizowane w oparciu o ostatnio eksponowaną tam wystawę czasową pt. Reklama dźwignią handlu. Dawna reklama sklepowa w 20-leciu międzywojennym.

- O godz. 19:00 oraz 21:00 zapraszamy młodzież i dorosłych na specjalny pokaz slajdów i prelekcję na świeżym powietrzu, pt. Pozdrowienia z Pilzna! Architektura miasta na archiwalnych kartach pocztowych. Przedstawimy historię wysyłania kart pocztowych, a także najciekawsze archiwalne pocztówki ilustrujące zabudowę i ulice Pilzna - piszą muzealniczki.

Od godz. 17:00 do północy muzeum będzie otwarte dla wszystkich chcących zwiedzić wystawy stałe i czasowe. Ze względu na obowiązujące obostrzenia zwiedzanie będzie możliwe z zachowaniem wymaganych ograniczeń (dystans, dezynfekcja, maseczka) a liczba osób mogących jednocześnie przebywać w salach muzealnych będzie ograniczona.

Wszyscy, którzy odwiedzą placówkę w Noc Muzeów będą mogli otrzymać albumy i publikacje ilustrujące wystawy, które prezentowane tam były na przestrzeni ostatnich lat.

W przypadku deszczowej pogody możliwe będzie jedynie zwiedzanie sal muzealnych w reżimie sanitarnym.

Przeczytaj również: Nie żyje kapitan Stanisław Garstka

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe