Park linowy będzie otwarty od piątku

  • 16.05.2021, 08:06 (aktualizacja 16.05.2021, 08:16)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Park linowy będzie otwarty od piątku fot. arch. GOSiR
Na 21 maja planowane jest otwarcie parku linowego w Pustkowie-Osiedlu.

Przed sezonem park przeszedł coroczny przegląd techniczny, ma certyfikat bezpieczeństwa. Wszyscy pracownicy obsługi zostali dodatkowo przeszkoleni z zakresu asekuracji i udzielania pomocy.
- Przeszkody zamontowane, sprzęt sprawdzony, więc nie pozostaje nam nic innego jak tylko wyczekiwać pięknej słonecznej pogody, by móc cieszyć z całego obiektu, który na pewno dostarczy każdemu śmiałkowi wielu ciekawych emocji - mówi Krzysztof Lipczyński, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Park linowy będzie czynny :
- piątki w godzinach : 16:00 -19:00
- soboty i niedziele w godzinach : 14:00 – 19:00
Dyrerktor GOSiR zastrzega, że  przypadku dużego zainteresowania, dni i godziny mogą ulec zmianie.  

W parku będzie można skorzystać z 2 tras o różnym stopniu trudności.

Trasa dziecięca (zielona) – przeznaczona głównie dla dzieci, ale mogą z niej korzystać również osoby dorosłe. Trasa składa się z 17 przeszkód tj.: wejście po pochylni, pajęczyna, kropki, kreski ,makarony, most z sieci, kacza kładka, beczka, bieg przez płotki, linki V, skok indiański, drabiny, kładki półkola, tyrolka, sanki, belki V, platformy, zjeżdżalnia.

Trasa standard (niebieska) – przeznaczona dla młodzieży i dorosłych, ale mogą z niej korzystać również dzieci. Trasa składa się z 17 przeszkód nieco trudniejszych od tych na trasie dziecięcej tj.: ścianka wspinaczkowa, linowa kładka, most birmański, tunel z sieci, linoskoczek, poziome iksy, tyrolka, trapezy zygzak, dna, opony, huśtawka, obręcze i belki, trapezy, siatka U, trawers po sieci, zejście po palu.

Trasa szkoleniowa – jest to naziemne stanowisko do odbycia szkolenia oraz przeprowadzenia ćwiczeń z obsługi sprzętu asekuracyjnego. 

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dariusz
Dariusz 18.05.2021, 12:43
Byłem i jest super. Jak Wam nie pasuje to na działkę ziemniaki sadzić. Szcun że w takim Pustkowie taki park .
Maciek
Maciek 17.05.2021, 19:07
Wiocha i tyle
Martin
Martin 16.05.2021, 13:08
Nic specjalnego byłem ale szału nie ma.

Pozostałe