Tej przyprawy lepiej nie używać

  • 18.05.2021, 18:22
  • Tomasz Ratuszniak
Tej przyprawy lepiej nie używać fot. GIS.
Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed spożywaniem Chińskiej Przyprawy Pięć Smaków LOBO. W jednej z partii tego produktu wykryto tlenek etylu, który jest substancją szkodliwą dla zdrowia.

O wykryciu w jednej z partii tej przyprawy tlenku etylu Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF).

Konkretnie chodziło o Chińską Przyprawę Pięć Smaków 400 g LEBO o dacie minimalnej trwałości 20.08.2021 r. Przyprawa produkowana jest w Tajlandii, a za jej dystrybucję odpowiada holenderska firma Heuschen&Schrouff.

Firma ta podjęła decyzję o konieczności wycofania wskazanej partii produktu, a organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania produktu w Polsce.

Inspektorzy radzą, by sprawdzić czy nie posiadamy partii produktu objętego komunikatem. Jeżeli go mamy to pod żadnym pozorem nie powinniśmy go spożywać.

Przeczytaj również: Dla tych, którzy stosują przemoc w rodzinie

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe