Jeden z pokojów nosi imię Tomasza Podlaska

  • 18.05.2021, 18:58 (aktualizacja 18.05.2021, 19:37)
  • Tomasz Ratuszniak
Jeden z pokojów nosi imię Tomasza Podlaska fot. Urząd Miejski w Dębicy.
Choć przebudowany budynek Dziennego Domu Senior + przy ul. Rzeszowskiej w Dębicy był gotowy do użytku już w połowie lutego, a seniorzy korzystali z niego od wielu tygodni, to oficjalnie do użytku oddany został dopiero dzisiaj.

Przebudowa budynku, w którym wcześniej mieściła się filia nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej rozpoczęła się w listopadzie zeszłego roku. Inwestycja ta możliwa była dzięki dotacji w wysokości prawie 290 000 zł z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Drugie tyle trzeba było wydać z miejskiej kasy.

Seniorzy mają teraz do dyspozycji sale do zajęć manualnych, rehabilitacji, komputerową, pokoje do brydża, kuchnię i siłownię. Budynek został też wyposażony w windę. Jeden z pokojów nosi im. Tomasza Podlaska, nieżyjącego już radnego miejskiego, który zabiegał o powstanie w Dębicy domu seniora.

–Teraz nasza „starsza młodzież” ma godne warunki, piękne pomieszczenia i co najważniejsze uśmiechy na twarzy - podkreśla burmistrz Mariusz Szewczyk.

Jak przyznaje Małgorzata Kędzior dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, rozbudowa domu seniora to spełnienie marzenie dla podopiecznych ośrodka. 

–  Wszystkie pomieszczenia są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, osób niewidzących i  niedowidzących. Mamy teraz windę oraz pętle indukcyjną – wymienia.

– Jesteśmy wdzięczni burmistrzowi i pani dyrektor MOPS-u, że dotrzymali słowa i wyprowadzili nas z suteren. Najbardziej cieszy mnie pokój do brydża i rehabilitacji, bo w naszym wieku ćwiczenia są bardzo ważne. Stworzono dla nas drugi dom – mówi pani Helena Wątróbska uczestniczka zajęć.

Źródło: Urząd Miejski w Dębicy.

Przeczytaj również: Na czele Małgorzata Kędzior, w składzie m.in. Małgorzata Gargas i Ireneusz Kozak

 

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe