Dębicka jednostka będzie mieć nowego dowódcę

  • 21.05.2021, 12:06
  • Tomasz Ratuszniak
Dębicka jednostka będzie mieć nowego dowódcę Ppłk Roland Waszkowiak. fot. archiwum
Ppłk Roland Waszkowiak, dotychczasowy dowódca 33. Batalionu Lekkiej Piechoty im. ppłk. Adama Lazarowicza ps. Klamra w Dębicy, po ponad 4 latach zakończył służbę w naszej jednostce. Od dziś rozpoczyna pracę w jednostce w Radomiu.

To on tworzył i kierował działającym w naszym mieście oddziałem Wojsk Obrony Terytorialnej. Wcześniej był szefem sztabu w 1. Brygadzie Zmechanizowanej w Szczecinie. Uczestniczył też w misjach wojskowych w Iraku i Afganistanie. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej we Wrocławiu, Wydziału Wojsk Zmechanizowanych, o specjalności dowodzenie pododdziałami czołgów. Ukończył też zarządzanie i dowodzenie na Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Jego następca w dębickiej jednostce nie jest jeszcze znany.

Przeczytaj również: Nowa firma w strefie produkować będzie herbatę w torebkach

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
MOK 6
MOK 6 22.05.2021, 22:05
Żołnierz z krwi i kosci. Nietuzinkowy człowiek. Dziękujemy.

Pozostałe